Lista zajęć PASJODZIELENIE z książką - Katarzyna Sioćko, poetka i animatorka kultury

PASJODZIELENIE z książką - Katarzyna Sioćko, poetka i animatorka kultury

Opis

„Pasjodzielenie” to cykl warsztatów prowadzonych w ramach Pracowni Rozwoju Osobistego, inspirowanych sąsiedzkimi działaniami i pasjami, które dostarczają cennej wiedzy i umiejętności z bardzo różnych obszarów – od muzyki, rękodzielnictwa, ekologii po modę, dbanie o zdrowy styl życia i wiele innych. Każde spotkanie, szczególnie mieszkających „po sąsiedzku” osób jest cenną lekcją i niezwykle ciekawym doświadczeniem. Czasami staje się nawet początkiem nowej pasji czy zajęcia, które przynosi spełnienie i satysfakcję.

Zaproszeni goście dzielą się swoimi pasjami i historią, stając się często dla uczestników warsztatów źródłem inspiracji. Dzięki tym spotkaniom możemy poznać obszary dotąd nieznane, zdobyć nowe umiejętności i poznać ludzi, którzy również chcą się rozwijać, tak, aby realizować swoje marzenia.

Dzięki „Pasjodzieleniu” możemy po prostu wzajemnie się inspirować, uczyć i dobrze bawić.

W styczniu naszą gościnią będzie Katarzyna Sioćko – poetka, autorka dwóch tomików poetyckich („Moje Ja” 2004 oraz „Kamienne anioły” 2010), inicjatorka powstania i członek piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Słowa działającego od 15 lat przy bibliotece w Piasecznie. Publikowała w kilkunastu antologiach.

*" Pisanie wierszy pojawiło się u mnie typowo - w wieku nastoletnim. Ale w przeciwieństwie do większości nastolatków, pozostało ze mną do dziś. Pisanie wierszy jest dla mnie formą komunikacji. Chociaż posługuję się w swoich utworach różnymi maskami, staram się zacząć nimi rozmowę, opowiedzieć o tym jak widzę świat. Często w swojej twórczości korzystam z masek historycznych, fascynują mnie światy już nie istniejące, baśniowe. Inspiruje mnie dawne Piaseczno, co zaowocowało kilkunastoma wierszami, m.in. o ks. Czajewiczu i jego klątwie, o braciach Poncyliuszach czy piaseczyńskich Żydach. Aktualnie pracuję nad cyklem wierszy inspirowanych malarstwem.

Gdy pojawia się u mnie niemoc twórcza i wszystkie szkice do wierszy lądują na dnie szuflady, szukam innego sposobu twórczego realizowania się – przez ostatnie kilka lat robiłam biżuterię, rysowałam, realizowałam projekty kulturalne a nawet zrobiłam demo autorskiej gry planszowej.

Podczas spotkania mam nadzieję, że uda nam się rozegrać partię gry LIBRI, której akcja dzieje się w bibliotece, a gracz ma za zadanie wypożyczyć jak najwięcej książek."

Prowadząca: Magdalena Knitter - dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat trenerski Teorii Ról Zespołowych wg dr M. Belbina. Specjalizuje się w tematach: szczęścia, relacji interpersonalnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, komunikacji oraz współpracy. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem dla kobiet do Włoch.

Prowadzi też zajęcia dla pracowników firm, dla Biur Karier, wykładowców oraz studentów w zakresie budowania efektywnych zespołów oraz współpracy w zespole.

Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w wewnętrznej podróży”.

Pracownia Rozwoju Osobistego to projekt, który powstał, aby dać możliwość wszechstronnego, szeroko rozumianego rozwoju każdemu człowiekowi, bez względu na wiek. Projekt ten działa na Dworcu Kultura CK w Piasecznie, we współpracy z Magdaleną Knitter Coaching, która rozwojem osobistym zajmuje się już od kilkunastu lat. Pomysł na niego wyrósł z warsztatów Grupy Rozwojowej dla kobiet, którą Magdalena Knitter prowadzi w CK Piaseczno od 9 lat. Doświadczenia pracy z ludźmi pokazały, że rozwój nie tylko podnosi poziom samoświadomości, ale pomaga spełniać się w bardzo różnych obszarach: społecznym, emocjonalnym czy zawodowym. Sprawia, że nie stoimy w miejscu, lecz dążymy do uzyskania pełni naszego potencjału, rozwijania posiadanych talentów lub odkrywania nowych, a także wypracowywania nowych umiejętności. Jest zatem siłą napędową, umożliwiającą realizację swoich marzeń i celów.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 wt, 18:00
13.02.2024
2 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji