Lista zajęć Kurs rysunku i malarstwa dla seniorów – grupa zaawansowana

Kurs rysunku i malarstwa dla seniorów – grupa zaawansowana

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Wystarczą zmysł obserwacji i wyobraźnia

  • 4 marca – 13 maja 2024, poniedziałki, 13:00–15:00
  • zajęcia: 1 x 120 minut, 1 x w tygodniu – w sumie 10 zajęć / 20 godzin

Nauka rysunku i malarstwa polega przede wszystkim na obserwacji natury, która jest punktem wyjścia dla działań artystycznych. Podczas warsztatów poświęcimy uwagę na obserwację rzeczywistości i próbę przekucia jej w obraz. Równolegle do klasycznego studiowania martwej natury będziemy wykonywać ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i kreatywność.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki rysunku i malarstwa, będziemy też omawiać ważne pojęcia, które definiują świat sztuki, tj. kompozycja, perspektywa, światłocień, struktura, kolor.

Rysowanie i malowanie jest cudownym hobby, które rozwija wyobraźnię, jest sposobem na odprężenie i relaks po ciężkim dniu. Kółko plastyczne dla dorosłych to przestrzeń dla nieskrępowanych eksperymentów artystycznych, by obudzić swoją kreatywność. Będziemy eksperymentować z różnymi technikami, m.in. rysunek tuszem, grafit, plama barwna akwarelą, kolaż.

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy chcą rozwijać swoje pasje artystyczne. Każdy znajdzie przestrzeń do rozwoju dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania.

Prowadząca: Natalia Nowicka-Jasińska – urodzona w 1991 roku w Wadowicach. Absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2017 roku obroniła dyplom magisterski w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Ukończyła również Studium Pedagogiczne na rodzimej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką warsztatową. Od lat prowadzi autorskie warsztaty artystyczne, których odbiorcami są wszystkie grupy wiekowe.

Uczestnicy korzystają ze swoich materiałów, KFK udostępnia sztalugi. Na pierwsze zajęcia prosimy przynieść węgiel naturalny i prasowany, szkicownik lub papier formatu min. A3 i gumkę chlebową.

Bilety: 400 zł; strefazajec.pl lub KFK, ul. Mikołajska 2

Informacje: Wiktoria Kwiek, 501 310 782, [email protected]

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również