Lista zajęć Patchworkowa gwiazda – warsztaty krawieckie

Patchworkowa gwiazda – warsztaty krawieckie

Kategoria

inne / krawiectwo

Opis

Stwórzmy razem panel materiału w technice patchworku o wzorze kryształowej gwiazdy!

Jeżeli szyjesz już na maszynie i chcesz wykonać swój pierwszy patchwork – te warsztaty są dla Ciebie! Podczas spotkania poznasz podstawowe techniki wycinania, łączenia i komponowania wzorów w technice patchworku. Jeśli masz ochotę, przynieś ze sobą skrawki materiałów, stare ubrania lub pościele, których wzór Ci się podoba (koniecznie bawełniane). Jest to idealny projekt do zużycia zalegających resztek materiałów.

Patchwork to technika łączenia ze sobą skrawków materiałów, które tworzą spójną, płaską tkaninę. Wywodzi się z ubóstwa, pojawiała się na królewskich salonach – obecnie znajduje swoje miejsce gdzieś pomiędzy rzemiosłem, a sztuką użytkową.

Podczas warsztatów, poza nauką konstruowania gwiazdy, zostaniesz wyposażona/y w instrukcję, dzięki której będziesz mogła/mógł kontynuować pracę w domu. Połączenie wielu paneli stworzy piękną, wielkoformatową tkaninę. Pojedynczy panel posłużyć może jako pokrowiec na poduszkę czy front torby.

Prowadząca: Wiktoria Kosa Kostrzewa – sąsiadka i animatorka MAL Kasprowicza 14.

Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Uczestnicy będą samodzielnie pracować przy maszynie do szycia, dlatego pewność w jej obsłudze jest konieczna do wzięcia udziału.

Na miejscu zapewnione będą 4 maszyny do szycia, będziemy pracować w parach. Do pracy dostępne będą niezbędne narzędzia krawieckie oraz bawełny w kilku kolorach.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 11:00
18.04.2024
3 godz. Warszawa,
MAL Kasprowicza 14

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również