Lista zajęć PięknoPole: Uwaga, śmieciarka jedzie - spotkanie z Dominiką Szaciłło

PięknoPole: Uwaga, śmieciarka jedzie - spotkanie z Dominiką Szaciłło

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Od jednego postu do tysięcy ton rzeczy uratowanych przed wysypiskiem. Inicjatywa, która zaczęła się spontanicznie w 2013 roku, dziś ratuje ponad 35 tyś. ton rzeczy przed wysypiskiem, każdego roku. Nasza jedna czynność ma mały wpływ, ale jeśli powtarzamy ją wielokrotnie, a inni się przyłączą, możemy zmienić świat. Zapraszamy na opowieść o sukniach ślubnych, klapkach bez pary i przeterminowanym mleku w proszku. “W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele.” - Helen Keller. Prowadzenie: Dominika Szaciłło

21 kwietnia, 18:00-19:30 / Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego

wstęp wolny


Dominika Szaciłło
Projektantka wzornictwa przemysłowego, mama i żona. W 2013 roku stworzyła Uwaga, śmieciarka jedzie - społeczność, w której, aktualnie, ponad 940 tyś osób ratuje rzeczy przed śmietnikiem. Ze względu na naturalny, ogromny wzrost inicjatywy, zdecydowała się na powołanie Fundacji Uwaga Śmieciarka Jedzie, aby na podstawie zasięgów, społeczności i wiedzy, zdobytej podczas prowadzenia grup, zmienić system zarządzania odpadami w Polsce. Wraz z mężem dąży do samowystarczalności żywieniowej i uprawia warzywa bez chemii i nawozów sztucznych. Absolwentka Szkoły Liderów XVI Ashoka Fellow.


PięknoPole – to awangardowy projekt edukacji ekologiczno-artystycznej na Żoliborzu. Nazwa projektu nawiązuje do historycznego pochodzenia słowa Żoliborz: Joli Bord, czyli „Piękny Brzeg”. Potrzeba tworzenia, rozpoczyna się w momencie zachwytu nas pięknem krajobrazu, subtelnym wrażeniem w kontakcie z dziełem sztuki, szacunkiem do przyrody. PięknoPole, to umiłowanie piękna, zarówno w obszarze sztuk wizualnych, jak też piękna krajobrazu, przyrody i ziemi ojczystej – szczególnie i lokalnie – w domenie Żoliborz.

PięknoPole – to pole uczestnictwa w warsztatach artystycznych, ściśle związanych z naturą. To pole szczęścia, przyjaźni i miłości. To źródło piękna i życia – wskrzeszenie najstarszych metod zdobniczych – w materii drewna, miedzi, szkła, pszczelego wosku, miodu i w środku serca. PięknoPole oferuje kilka warsztatów w miesiącu, przez cały rok, nierzadko w weekend – dla chętnych doświadczeń na polu artystycznym i w pełnej łączności z naturą.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 wt, 18:00
21.05.2024
1 godz. 30 min. Warszawa,
Fort Sokolnickiego

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również