Lista zajęć RPG - lato 2024

RPG - lato 2024

Kategoria

inne / inne

Opis

Zapraszamy do twórczego spędzenia lata 2024. Wakacyjna przygoda z RPG - lato z fantastyką to 5 dni super przygody ze światem wyobraźni.

Stworzyliśmy rozbudowane warsztaty dla dzieci i młodzieży (wiek 8-11 oraz 11+), podczas których pobudzimy wyobraźnię, rozwiniemy słownictwo i umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.

Role Playing Games (RPG) jest to gra fabularna, do której wystarczy kartka papieru, kilka kostek i szczypta wyobraźni. Mistrz Gry (prowadzący), jako narrator przedstawia świat gry. Opisuje to, co widzą gracze, nakreśla tło fabuły i odgrywa drugoplanowe postaci występujące w grze. Gracze zaś są głównymi bohaterami, czynnie biorącymi udział w fabule – podejmują decyzje, deklarują czynności do wykonania. Decydują ostatecznie o tym, jak historia się potoczy. Jeśli czynność jest wyzwaniem, rzucają określoną pulą specjalnych kostek do gry, by zobaczyć jak dobrze im poszło. O sukcesie wyzwań decyduje również kreatywność, nieszablonowe myślenie i odgrywanie działań postaci.

Zdecydujecie, jak potoczą się wasze historie w jednym z czterech fantastycznych światów:

 • na mrocznych ziemiach, najechanych przez ciemną siłę,
 • w postapokaliptycznym USA pełnym mutantów i bandytów,
 • jako superbohaterowie, strzegący świata przed złem
 • oraz daleko w gwiazdach gasnących słońc, gdzie ludzkość skolonizowała inne planety.
  Każdy uczestnik zostaje jednym z głównych bohaterów prowadzonej historii – otrzymuje postać posiadająca pewne cechy, nadzwyczajne zdolności oraz wyposażenie.

Podczas zajęć nasi uczestnicy:

 • Nabędą umiejętność pracy w grupie
  W trakcie gry będzie wiele okazji, aby gracz odkrył swój potencjał. Być może obudzi w sobie lwa – lidera, który poprowadzi drużynę do zwycięstwa w najtrudniejszej chwili? Być może odkryje talent organizacyjny, planując kolejne podróże międzygwiezdne? A może okaże się, ze ma całkiem niezła gadkę, kiedy pośrodku nuklearnego pustkowia drużyna spotka karawanę? Gra stwarza wiele możliwości, aby nauczyć się zachowań przydatnych w dorosłym życiu i mieć z tego wiele frajdy.
 • Nauczą się zaradności
  Nie zawsze wszystko będzie się układało po myśli graczy, lecz zawsze będą stawiani w sytuacji poszukiwania i rozwiązania problemu według własnego pomysłu. Często gra oferować będzie możliwość przekucia niepowodzenia w sukces. Tylko od graczy będzie zależało, czy mają dość hartu ducha, by nauczyć się na swoich błędach i spróbować jeszcze raz. Wyzwania są niezwykle emocjonujące, co pozwala nauczenia się, jak w kontrolowany sposób radzić sobie ze stresem.
 • Kreatywność i logiczne myślenie
  Nie zawsze do zwycięstwa wiedzie prosta droga. To gracze decydują, jak poprowadzą swoją przygodę. Mogą wcielić się role grupy wojowników, która wykorzystuje swoje umiejętności bojowe do przedzierania się przez hordy nieprzyjaciół, uczonych lub magów, uwielbiających odkrywać tajemnice świata gry, aby dzięki nim osiągać sukcesy lub przewagę. Ogrom możliwości gry otwiera pole do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Przebieg kampanii pełnej przygód:
W trakcie turnusu uczestnicy - gracze, wybiorą, która historia bardziej ich fascynuje. Następnie stworzą swoje postaci, ich cechy, zdolności i wyposażenie. Dostaną jeden z trzech przyczółków: - Zamek w mrocznych ziemiach, podrasowaną furgonetkę w postapokaliptycznym USA, kwaterę główną dla superbohaterów lub statek kosmiczny w gwiazdach gasnących słońc.
Po stworzeniu zarysu świata i bohaterów uczestnicy zostaną wprowadzeni do przygody. Dowiedzą się, kto ma dla nich zadania lub wytycza sobie własne cele. Ostatnim krokiem będzie wciągnięcie w emocjonująca historię. O jej przebiegu zaważą decyzje i zachowania uczestników. Może zdarzyć się niemal wszystko, ścieżki bohaterów Letniej przygody z RPG czekają tylko na odkrycie…

Uwaga: Istnieje możliwość zapisania się na pojedyńczą sesję, ale prosimy wcześniej telefonicznie/mailowo potwierdzić dostępność miejsca.

Zajęcia grupy młodszej odbywają się w godzinach 10.30-13:30, a starszej w godzinach 14:30-17:30 od poniedziałku do piątku w wybranych tygodniach.

2 TURNUSY - GRUPA 8-11 lat
Zajęcia w godzinach 10:30-13:30

TURNUS TERMIN WOLNE MIEJSCA
I 01.07 - 05.07.2024 zbieramy zapisy
III 08.07 - 12.07.2024 zbieramy zapisy
V 19.08-23.08.2024 zbieramy zapisy
VII 26.08-30.08.2024 zbieramy zapisy

2 TURNUSY - GRUPA 11+
Zajęcia w godzinach 14:30-17:30
TURNUS TERMIN WOLNE MIEJSCA
II 01.07-05.07.2024 zbieramy zapisy
IV 08.07-12.07.2024 zbieramy zapisy
VI 19.08-23.08.2024 zbieramy zapisy
VIII 26.08-30.08.2024 zbieramy zapisy
Dodatkowe opcje:

Obiad w siedzibie Akademii Pasji 30 zł / Dzień 150 zł / Turnus
Zajęcia świetlicowe 7:30-10:00 oraz 14:00-18:00 50 zł / Dzień 250 zł / Turnus
Śniadania (8:45) 10 zł / Dzień 50 zł / Turnus
Podwieczorek (ok. 16:00) 10 zł / Dzień 50 zł / Turnus

Zapewniamy wszystkie materiały, kameralną grupę (do 7 osób), naukę i opiekę pod okiem doświadczonego instruktora oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników.

Warsztaty prowadzi Adrian Lewandowski - wieloletni Mistrz Gry, twórca scenariuszy do gier, prowadzący warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu gier fabularnych. Dzięki wciągającej narracji, grze aktorskiej i nietuzinkowej fabule wprowadza graczy w świat sesji, który staje się żywym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Dzięki przemyślanym wątkom gracze oprócz zabawy wyciągają również przydatne się w lekcje dla siebie. Chcesz być bardziej komunikatywny, stanowczy, pragniesz lepiej rozumieć swojego rozmówcę? Nauczysz się tego na sesjach!
Zapraszamy do zapisów!

Warunki rezerwacji:
Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie przez formularz - Przycisk zapisz się oraz dokonanie zaliczki rezerwacyjnej w kwocie 400 zł w ciągu 3 dni roboczych na konto Akademii Pasji.
Wpłata pozostałej kwoty musi nastąpić nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu.
Tytuł przelewu powinien być sformułowany według następującego schematu: „IMIĘ NAZWISKO UCZESTNIKA,RPG NR TURNUSU”.
Szczegółowe warunki określa regulamin turnusu.
Dla stałych klientów i rodzeństwa przewidujemy zniżki!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Turnus I
Turnus II
Turnus III
Turnus IV
Turnus V
Turnus VI
Turnus VII
Turnus VIII


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 10:30
01.07.2024
3 godz. Warszawa,
Akademia Pasji - Sala niebieska

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również