Lista zajęć Margarita Okołot Tkactwo ręczne artystyczne - warsztaty wakacyjne - sierpień 2020

Tkactwo ręczne artystyczne - warsztaty wakacyjne - sierpień 2020

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Pracownia Tkactwa Artystycznego DKŚ jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można nauczyć się interesującej i dającej wiele możliwości techniki kilimu grzebyczkowego – gobelinu, którego twórca wykonuje tkaninę własnoręcznie na podstawie indywidualnego projektu.
Uczestnikami zajęć w Pracowni są osoby w różnym wieku, które łączy wspólne zainteresowanie tą ciekawą i dającą wiele satysfakcji dziedziną rzemiosła artystycznego. Prowadząca zajęcia Margarita Okołot uczy tej „malarskiej” techniki tkackiej, zapoznaje z zasadami kompozycji, pomaga w zaprojektowaniu kolorystyki tkaniny i we właściwym doborze przędzy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki tkackie i techniki niekonwencjonalne, stosowane przez artystów w tkaninie unikatowej.
prowadzi Margarita Okołot

Tkactwo ręczne artystyczne
młodzież, dorośli

10-13 sierpnia (poniedziałek-czwartek): 17.00–20.00

opłata: 80 PLN

Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p., wejście z bramy.
dks.art.pl

Prowadzi Margarita Okołot
artystka sztuki dekoracyjno-użytkowej, wzornictwa artystycznego, malarka i pedagog. Absolwentka Wydziału Tkaniny Artystycznej Wyższej Szkoły Przemysłu Lekkiego w Witebsku i ASP w Warszawie. Przyjechała do Polski jako repatriantka. Wcześniej przez wiele lat pracowała w swoim zawodzie, m.in. w Republikańskim Domu Kazachstanu w Ałma-Acie jako projektant ubiorów i wzorów tkanin oraz w Grodnie jako twórca sztuki dekoracyjno-użytkowej. Od wczesnego dzieciństwa jej pasją jest malarstwo. Od wielu lat maluje w różnych technikach przyrodę i martwą naturę. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Pejzaże akwarelowe powstają w trakcie wyjazdów plenerowych oraz licznych podróży. Zamiłowanie do malarstwa pomaga Margaricie Okołot w pracy nad tkaniną artystyczną. „Farby to nici, a pędzel to ręce” – mówi uczestnikom zajęć Pracowni Tkactwa Artystycznego. Inną jej pasją jest fotografia artystyczna przyrody. Swoją twórczość artystka prezentowała na wielu wystawach. Jej gobeliny i obrazy znajdują się w państwowych instytucjach i prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 pn, 17:00
10.08.2020
3 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
2 wt, 17:00
11.08.2020
3 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
3 śr, 17:00
12.08.2020
3 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
4 czw, 17:00
13.08.2020
3 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również