Lista zajęć Katarzyna Wińska Pieśni Domowe i Polne Śpiewanki – Warsztaty Śpiewu Tradycyjnego

Pieśni Domowe i Polne Śpiewanki – Warsztaty Śpiewu Tradycyjnego

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

Śpiew tradycyjny, zwany też śpiewem naturalnym, jest prawdopodobnie najbardziej pierwotną formą muzykowania, a nawet komunikowania się – używamy narzędzia, które mamy ze sobą. Jest to zarazem sposób najprostszy, a przy tym niezwykle satysfakcjonujący i pełny. Przy uruchomieniu gardła i ciała, umożliwia danie wyrazu tego, co w duszy.

Będziemy się uczyć przepięknych, starych i zapomnianych pieśni.
Przeznaczonych zarówno do śpiewania pojedynczego jak i solowego.

Od zawsze towarzyszących przy pracy - zarówno tej w domu, jak i w ogrodzie, w polu, przy wypasaniu zwierząt.

Nadających się też na dalsze wędrówki, nadających rytm, dających siłę i motywację.

Poznamy też pieśni doskonałe do śpiewania w długie, zimowe wieczory (które prędzej czy później nadejdą).

Śpiew może być bardzo przyjemny, uzdrawiający, jest doskonałą rozrywką, łączy ludzi oraz pozwala na wyrażenie tego, co w duszy gra.

Warsztat przeznaczony jest dla:
☑ wszystkich, mających chęć śpiewać, niezależnie od poziomu przygotowania muzycznego.
☑ chcących nauczyć się nowych pieśni i wzbogacić repertuar domowego śpiewnika o piękne, mało znane ludowe polskie pieśni, jednogłosowe i wielogłosowe
☑ Pragnących poszukać własnego indywidualnego głosu, oraz zobaczyć (usłyszeć, poczuć...)jak to jest mieć wspólny głos z grupą.
☑ Gotowych na to, by wykonywać ćwiczenia głosowe, ruchowe, łagodne ćwiczenia ruchowe, słuchowe, rytmiczne.
☑ Otwartych na dobrą zabawę i spotkanie z nieznanym

WAŻNE INFORMACJE!

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. W przestrzeni może przebywać maksymalnie: 7 osób w Sali Radość oraz 10 osób w Sali Wolność plus osoba prowadząca. Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic dla wszystkich uczestników zajęć.

SALA WOLNOŚĆ: https://bok-filia.eu/wp-content/uploads/sites/3/2020/06/Regulamin-Sala-Wolno%C5%9B%C4%87.pdf

SALA RADOŚĆ: https://bok-filia.eu/wp-content/uploads/sites/3/2020/06/Regulamin-Sala-Rado%C5%9B%C4%87.pdf

Instruktor

Niemal od urodzenia śpiewa polskie pieśni tradycyjne, przekazywane jej przez mamę i babcię. Gra na lirze korbowej i instrumentach perkusyjnych. Współtworzy organizacyjnie i artystycznie różne grupy i wydarzenia związane z muzyką tradycyjną, eksperymentalną i sakralną, a także teatrem. Jest założycielką projektu Daorientacja oraz grupy Jaworowi Ludzie, zespołu Sąsiedzi Icka oraz Pokojowego Patrolu Kolędniczego. Współtworzyła zespół archaicznych pieśni rosyjskich Oj Lado. Związana ze Stowarzyszeniem Aktywizacji Polesia Lubelskiego, Stowarzyszeniem Dom Tańca z Poznania. Współpracuje z Opowieściami z Walizki z Dukli, a także Teatrem Łątek z Supraśla. Śpiewa w chórze cerkiewnym przy Katedrze św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze. Laureatka nagród, m.in. II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii “Rekonstrukcja” oraz nagrody specjalnej Adama Struga w konkursie „Stara Tradycja”.

W latach 2012-2013 mieszkała w Indiach, gdzie jako stypendystka rządu indyjskiego uczyła się klasycznego śpiewu południowoindyjskiego w systemie guru- uczeń. W latach 2015/2016 studiowała podyplomową etnomuzykologię na UW. W roku 2017 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizując swój autorski projekt: „Zapomniane dziedzictwo. Ślady żydowskie w polskich pieśniach tradycyjnych”. Od 2019 roku współpracuje ze Zbiorami Fonograficznymi przy Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również