Lista zajęć Lucyna Kraśkiewicz Pracownia rysunku z elementami grafiki

Pracownia rysunku z elementami grafiki

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Prowadząca: Lucyna Kraśkiewicz

Pracowania Rysunku to zajęcia podczas których młody artysta nauczy się kreślić na papierze linie i znaki, stanowiące istotę rysowania.

W Pracowni uczestnik poznaje techniki rysunkowe i graficzne. Wykonuje zadania pozwalające na wnikliwą obserwację otaczającej nas rzeczywistości i rozwijające wyobraźnię. Uczy się podstaw: kompozycji, perspektywy, proporcji, kolorystyki, światłocienia oraz rysowania postaci, pejzażu, natury i detali architektonicznych. Poznaje dzieła wielkich twórców, które inspirują do stworzenia własnego stylu wypowiedzi artystycznej.

Dzięki zdobytej wiedzy wykonają szkice i studium:

  • postaci;
  • pejzażu;
  • wnętrza;
  • martwej natury;
  • detali architektonicznych;
  • ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i zdolności twórcze (w przypadku małoletnich uczestników szczególny nacisk na pracę z kolorem).

Poznają podstawowe pojęcia takie jak:
kompozycja;
perspektywa;
struktura;
kadry;
modelunek;
światłocień;
kolorystyka;
faktura;
*przestrzeń.

Prowadząca: Lucyna Kraśkiewicz – absolwentka Malarstwa w pracowni prof. dr hab. Marzanny Wróblewskiej w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie. Odbyła staż w Zakładzie ARTETERAPII Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, pełniąc funkcję asystenta prof. Wiesława Karolaka. Nagradzana i wyróżniana w wielu wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Uprawia rysunek, malarstwo, grafikę i rzeźbę. Prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Bierze udział w licznych akcjach, wystawach, plenerach i projektach artystycznych, m.in. warsztatach malarskich w Niemczech na Międzynarodowej Akademii TRANSFER. Interesuje się twórczością osób z niepełnosprawnością.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również