Lista zajęć Warsztaty dla dzieci (6-12 lat): Kąpiel w dźwięku mis, dzwonków i gongów

Warsztaty dla dzieci (6-12 lat): Kąpiel w dźwięku mis, dzwonków i gongów

Kategoria

muzyka / inne

Opis

instruktorka: Joanna Romaniuk
sala: Tupot Małych Stóp, 305, III piętro
wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Godzinna sesja w organicznym, łagodnym dźwięku mis i gongów to świetna zabawa. Umożliwia Dzieciom eksperymentowanie i stanowi wsparcie w procesie rozwoju i nauki.

Dzieci mają możliwość poznania instrumentów i żywego kontaktu z nimi oraz z ich dźwiękiem, tworzenia i odbierania brzmień i ich wibracji – indywidualnie i wspólnie, przebywania w atmosferze szacunku, otwartości, empatii, spokoju i łagodności, nabywania umiejętności porządkowania przeżyć.

Uczestnicy zaznajamiają się z instrumentami, ich pochodzeniem, historią i działaniem, poznają brzmienia, ich jakość, różnorodność i zależności, doświadczają wpływu fal dźwiękowych. Korzystają również z kończącej spotkanie piętnastominutowej relaksacji z narracją.

Mogą wymieniać, opisywać i wymieniać wrażenia.

Zajęcia pozwalają dzieciom wyciszyć się, by mogły efektywniej korzystać z późniejszych aktywności, rozwijają zdolność koncentracji i empatię, umożliwiają poprawę integracji sensorycznej, motoryki małej, koordynacji słuchowo-ruchowej oraz orientacji kierunkowej, rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, mogą niwelować kłopoty ze snem.

Podczas zajęć dzieci mogą budować swoją uważność, wyczulenie na bycie tu i teraz oraz czucie ciała. Mają też okazję przebywać w wartościowym dźwięku, który wzmacnia i rozwija cechy osobowości, kreuje wyrażanie samego siebie.

Warto mieć wygodne ubranie odpowiednio dobrane do temperatury otoczenia, wziąć matę, kocyk, ulubioną poduszeczkę, maskotkę.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
26.11.2022
1 godz. Warszawa,
Sala Powiększenie 301, piętro III DK Kadr

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również