Lista zajęć Ewa Chyra Moje maski – przez sztukę do Esencji warsztat arteterapeutyczny

Moje maski – przez sztukę do Esencji warsztat arteterapeutyczny

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Zrywaj zastygłe maski z pustki własnej twarzy, zdzieraj je, jedna po drugiej, jak bandaże wrośnięte w ropiejącą ranę […]

Maska łączy to co ukryte, z tym, co jawne. Znana już w ludach rdzennych miała odstraszać złe duchy, albo służyć dla dusz upolowanych zwierząt. W starożytności pozwalała kapłanom przybierać postaci bogów. Maski teatralne - greckie,
weneckie również zapisały się na kartach historii. Maska to również ta, której nie widać gołym okiem, którą metaforycznie nakładamy, aby się ukryć, udowodnić, pokazać, odwrócić uwagę. Udawana radość może być maską naszych trosk wynikających z relacji z otaczającym nas światem, naszych lęków czy oczekiwań. Maska może być również rolą społeczną, z którą tak bardzo się utożsamiliśmy, że zapomnieliśmy kim naprawdę jesteśmy.

A jaka jest Twoja maska? Czy masz odwagę zajrzeć co jest pod nią?

Zapraszam na głęboki, transformujący warsztat arteterapeutyczny tworzenia masek z gipsu. Na spotkaniu oprócz praktycznej umiejętności tworzenia odlewu własnej twarzy, zanurzymy się w proces arterapeutyczny „ściągania masek”. Przez sztukę spróbujemy dotrzeć do własnej „esencji”, do tego kim naprawdę jesteśmy. Zadamy sobie pytanie jaka maska „przyrosła” do naszej twarzy, a którą zakładamy „tylko od święta”, albo tylko na specjalne okazje.

Jeśli więc chcesz…

 • poznać technikę tworzenia gipsowych masek
 • spotkać się w bezpiecznym kręgu
 • lepiej poznać siebie
 • wzmocnić kreatywność
 • dać upust ekspresji twórczej
 • uwolnić trudne emocje
 • zmniejszyć stres
 • wzmocnić poczucie własnej wartości
 • mieć czas dla siebie
 • spojrzeć prawdzie w oczy
  ten warsztat jest właśnie dla Ciebie…

Na warsztacie oprócz techniki tworzenia masek, wykorzystuję także technikę malowania intuicyjnego, poezjoterapii, wizualizacji i medytacji.

Instruktor

Jestem arteterapeutką, poetką, dziennikarką, polonistką. Ekspresja twórcza to moja pasja. Muzyka, taniec, pisanie i malowanie to ulubione formy wyrazu. Uważam, że każdy człowiek z natury jest twórczy, a sztuka nie jest zarezerwowana wyłącznie dla artystów. Każdy jest artystą swojego życia i każdy ma prawo wyrazić się w jakiejkolwiek formie chce i jakiej potrzebuje. Uwolnić swoje emocje, przeżyć katharsis, a dodatkowo mieć z tego radość i satysfakcje. Od lat zajmuje się własnym samorozwojem uczestnicząc w licznych warsztatach, własnej psychoterapii oraz zasiadając w Kręgach Kobiet. Studiowałam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach i Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
29 stycznia 10:00 - 14:00


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
04.02.2023
4 godz. 29 stycznia 10:00 - 14:00 Warszawa,
Terminal Kultury Gocław sala nr 226

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również