Lista zajęć Agnieszka Bilica Kunach Digital Art dla dzieci 8-11 lat

Digital Art dla dzieci 8-11 lat

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Zajęcia „Digital Art” mają na celu zapoznanie się z cyfrowymi programami do rysowania na iPadach.
Zależy mi na uruchomieniu kreatywności i pokazaniu praktycznego zastosowania cyfrowej twórczości. Będziemy się dobrze bawić rysując i projektując nadruki, naklejki, etykiety, ogłoszenia czy patterny. Chciałabym, żeby zajęcia były twórcze i odbywały się w przyjaznej, relaksującej atmosferze, oraz żeby nie kojarzyły się z kursem obsługi oprogramowania. W planie jest materializacja naszych projektów ( wydruk na papierze, kalkomanii czy tkaninie).
Nowoczesny sprzęt - dostępny dla uczestników na miejscu.

W programie m. in.:
• rysowanie w Procreate ( kreatywna aplikacja cyfrowa przeznaczona zarówno dla profesjonalnych ilustratorów, jak i amatorów )
• tworzenie w Affinity Designer ( program do grafiki wektorowej )
• projektowanie w Canvie ( narzędzie do tworzenia projektów graficznych - od wizytówek, przez plakaty, po prezentacje)
• tworzenie mandali w Amaziograph ( symetryczne grafiki tworzone dla relaksu lub do wykorzystania w kreatywnych projektach)
• tworzenie gifów i prostych animacji w programie Procreate

Instruktor

Z wykształcenia jestem muzykiem, ale od zawsze moją równoległą pasją było rysowanie.
W szkole - zamiast robić notatki, bazgroliłam na marginesach zeszytów. Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci - swoją twórczością i pomysłowością obudziły we mnie rysowniczego potwora. Chwyciłam za pędzel, następnie zamieniłam go na tablet, zapisałam się na kurs grafiki komputerowej i wpadłam po uszy. W temacie ilustracji wciąż uczę się nowych rzeczy.
Od kilku lat realizuję graficzne zlecenia dla firm i osób prywatnych, przygotowując plakaty, loga, identyfikację wizualną, wizytówki, okładki książek czy patterny. Współpracuję też z wydawnictwem, dla którego piszę artykuły i przygotowuję ilustracje dla dzieci. Podczas zajęć „digital art” chciałabym podzielić się pasją do rysowania i projektowania oraz pozaszkolną wiedzą na temat programów graficznych, których znajomość naprawdę przydaje się w codziennym życiu.

Recenzje

Fantastyczny nauczyciel, zajecia wyjątkowo kreatywne ale i wnoszące ogromna wiedzę do życia dziecka interesującego się grafika na tablecie. Polecam
Pola D.
31.03.2023 13:35

Inni klienci oglądali również