Lista zajęć Schronisko dla Roślin Rodzinne warsztaty florystyczne - Kule Mchu Kokedamy

Rodzinne warsztaty florystyczne - Kule Mchu Kokedamy

Kategoria

sztuka / florystyka

Opis

Kokedama, czyli kula mchu, to sposób uprawy roślin wywodzący się z XVIII- wiecznej Japonii. Podwieszenie roślin na sznurkach pozwala na wykorzystanie całkiem nowych możliwości aranżacyjnych. Kokedama pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz, tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę, a sposoby jej aranżacji są niemal nieograniczone. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu i kompaktowość - sznurkowe ogrody nie zajmują cennego miejsca, wykorzystują przestrzenie dotychczas nie zagospodarowane.

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru roślin.Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia kokedamy - specjalną mieszankę do podłoża, mech, sznurki oraz roślinę.

Instruktor

Fundację Schronisko dla Roślin tworzą 4 dziewczyny z wielkim sercem do natury. Schronisko powstało w listopadzie 2015 roku. Ich głównym celem jest dbanie o to, aby niechciane rośliny nie trafiały na śmietnik. Przez swoją stronę na facebooku prowadzą adopcje roślin na terenie całej Polski. Zasady działania są bardzo proste: "przygarniają" niechciane rośliny i oddają je dalej w dobre ręce. Organizują również stacjonarne wymiany roślin oraz warsztaty rękodzielnicze o tematyce roślinnej. Ich działania są skierowane do różnych grup wiekowych i środowiskowych, współpracują ze szkołami, ośrodkami kultury i kawiarniami by uświadamiać, że dzielenie się roślinami oraz wiedzą o nich jest bardzo ważne bo dają nam życiodajny tlen oraz uczą nas cierpliwości, dbałości oraz czułości.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Niedziela 16:00 - 18:00


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 nd, 16:00
16.04.2023
2 godz. Niedziela 16:00 - 18:00 Warszawa,
Terminal Kultury Gocław sala nr 226

Recenzje

Bardzo fajne zajęcia. Prowadząca bardzo miła. Wszystko ładnie pokazane, materiały do pracy świeże. Prośba o więcej warsztatów z kwiatami :)
kasia M.
17.04.2023 13:38
Maria M.
17.04.2023 11:31
Magda W.
17.04.2023 11:31
Bardzo przyjemne spotkanie. Profesjonalne przygotowane . Polecam
Agnieszka F.
17.04.2023 03:57