Lista zajęć Kokedamy na Dzień Mamy

Kokedamy na Dzień Mamy

Kategoria

sztuka / florystyka

Opis

Warsztaty z tworzenia kul kokedama dla mamy, na dzień mamy, dla każdej damy. I dla każdego, kto po prostu kocha rośliny. Chcesz wręczyc wyjątkowy i unikatowy prezent swojej mamie? Stwórz go samodzielnie!

W zwiazku ze świętem mam 26 maja mamy specjalną ofertę cenową dla twórczych duetów! (szczegóły poniżej)

Kokedama, czyli kula mchu, to sposób uprawy roślin wywodzący się z XVIII- wiecznej Japonii. Podwieszenie roślin na sznurkach pozwala na wykorzystanie całkiem nowych możliwości aranżacyjnych. Kokedama pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz, tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę, a sposoby jej aranżacji są niemal nieograniczone. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu i kompaktowość - sznurkowe ogrody nie zajmują cennego miejsca, wykorzystują przestrzenie dotychczas niezagospodarowane.

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia kokedamy - specjalną mieszankę do podłoża, mech, sznurki oraz roślinę.

Są to zajęcia "brudne"- z mchem, zielenią i ziemią. Weźcie to pod uwagę przy wyborze stylówek na zajęcia :)

Prowadzenie:
Magdalena Narczyk, członkini Schronisko Dla Roślin - mama wielu roślinnych adopciaków, asystentka zdrowienia w kryzysach psychicznych (w trakcie certyfikacji), rękodzielniczka, organizatorka wydarzeń kulturalnych.

Fundację Schronisko dla Roślin tworzą 4 dziewczyny z wielkim sercem do natury. Schronisko powstało w listopadzie 2015 roku. Ich głównym celem jest dbanie o to, aby niechciane rośliny nie trafiały na śmietnik. Przez swoją stronę na facebooku prowadzą adopcje roślin na terenie całej Polski. Zasady działania są bardzo proste: "przygarniają" niechciane rośliny i oddają je dalej w dobre ręce. Organizują również stacjonarne wymiany roślin oraz warsztaty rękodzielnicze o tematyce roślinnej. Ich działania są skierowane do różnych grup wiekowych i środowiskowych, współpracują ze szkołami, ośrodkami kultury i kawiarniami by uświadamiać, że dzielenie się roślinami oraz wiedzą o nich jest bardzo ważne bo dają nam życiodajny tlen oraz uczą nas cierpliwości, dbałości oraz czułości.

Termin: 25 maja
Godz: 13.00-15.00
Cena: 120 zł lub 200 zł dla twórczych duetów*

  • Twórcze duety zapisują się razem, ale każda osoba z duetu robi swoją własną kokedamę. Przy zapisie prosimy o wypełnienie formularza przez każdą osobę z duetu osobno i wiadomość do nas, że zapis dotyczy duetu:)

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji