Lista zajęć Tomek Kubaczyk Cyfrowa obróbka obrazu

Cyfrowa obróbka obrazu

Kategoria

sztuka / fotografia

Opis

Cyfrowa obróbka obrazu

Prowadzący: Tomasz Kubaczyk
Doszt: 400 zł miesięcznie
Data startu: 3.10.2023

W dzisiejszych czasach wszyscy fotografujemy. Obrazy gromadzimy na kartach pamięci i dyskach. Na warsztatach nauczymy się od podstaw cyfrowej obróbki fotografii. Dowiemy się jak dbać o zdjęcia, jak retuszować i jakie są możliwości programów graficznych. Pracujemy na photoshopie. Będziemy też skanować zdjęcia i mówić o retuszu archiwalnych zdjęć. Poznamy możliwości pracy z fotografią w komputerze. Usystematyzujemy wiedzę a przede wszystkim będziemy twórczo pracować ze swoimi zdjęciami i własnym archiwum.

Zajęcia prowadzone są w małej grupie w pracowni komputerowej. Każdy pracuje przy własnym stanowisku, m.in. w programie Adobe Photoshop CS6, Adobe Bridge; do dyspozycji jest skaner Epson Pefection V700.

Instruktor

Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 20 lat zajmuje się zawodowo fotografią, jej digitalizacją i postprodukcją oraz projektowaniem i składem DTP książek, albumów oraz wystaw. Przez 20 lat pracy pracował przy produkcji około 40 książek oraz 50 wystaw. Wśród instytucji, z którymi współpracował są m.in. Zachęta, Ossolineum, Muzeum Pana Tadeusza, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Teatralny, Ośrodek KARTA i wiele innych. Zawodowo prowadzi Pracownię DTP w Domu Spotkań z Historią. Jako fotografa interesują go ekspresja i wrażenia, których poszukuje przede wszystkim w krajobrazie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Ekwiwalenty. Tomek jest naszym człowiekiem od cyfrowej obróbki obrazu, wyjaśni wszelkie meandry na jakie trafia fotografia w komputerze.

Recenzje

brak recenzji