Lista zajęć KLATKA PO KLATCE warsztaty filmu animowanego

KLATKA PO KLATCE warsztaty filmu animowanego

Kategoria

sztuka / film

Opis

KLATKA PO KLATCE warsztaty filmu animowanego

poniedziałek 17:00 - 18:30 dzieci 6+

KLATKA PO KLATCE - warsztaty z filmu animowanego to cykliczne cotygodniowe 1,5h zajęcia. Dzieci i młodzież co tydzień spotykają się na zajęciach i od podstaw poznają zasady tworzenia filmu. Dostają wiedzę teoretyczną i praktyczną dostosowaną do ich potrzeb i wieku.
Film animowany - stop-motion to zajęcia interdyscyplinarne łączące różne dziedziny i umiejętności.
Młodsza grupa wymyśla swoje historie tworząc swoich bohaterów i wprowadzając ich w swój bogaty świat wyobraźni. Młodsi uczestniczy /7+-10/ realizują krótkie projekty spontaniczne, intuicyjne i kreacyjne. Na podstawie story cube, kart dixit i innych ciekawych narzędzi, uczymy się opowiadania ciekawych historii, budowania scenariuszy, które posłużą najmłodszym do stworzenia plastycznej kreacji świata w którym rozegra się akcja ich filmu. Uczestnicy poznają wielość i bogactwo technik plastycznych, które można wykorzystać przy tworzeniu filmów animowanych.
Młodzież zajęcia oparte o profesjonalną wiedzę i praktykę.
Zaczynamy od pomysłu - tworzenia historii spisania scenariusza- czas ten poświęcamy na zbudowanie ciekawego bohatera/bohaterów/ poznanie zasad budowy dzieła z podziałem na wstęp rozwinięcie i zakończenie oraz punkty kulminacyjne i zwrotne.
Następnie poznajemy zasady kadrowania i używania różnych kadrów do budowania i wyrażania emocji w opowiadanej historii. Kolejnym krokiem jest stworzenie storyboardu filmowego i wybranie odpowiedniej techniki animacji do realizacji projektu. Później przystępujemy do działań jeszcze bardziej kreatywnych gdzie tworzymy plastykę filmu - bohaterów scenografię po dopracowaniu tych elementów przystępujemy do animacji. Po zrealizowaniu materiału udźwiękawiamy film. Ulubionym momentem wszystkich uczestników zajęć jest oczywiście premiera na dużym kinowym ekranie.

https://www.youtube.com/watch?v=nWB0kFsXSPY

https://www.youtube.com/watch?v=vfee1UgBZEg&list=PLC0g-eDZ4_wrJA3BXab-I02QjjzurVTxB&index=3

Zajęcia prowadzi Alicja Witkowska - reżyserka filmów animowanych. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej, kierunek: reżyseria filmu animowanego i efektów specjalnych.

Koszt 250 zł / miesiąc

Zapisy: 22 277 49 64, 514 863 281
[email protected], [email protected] , [email protected]

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również