Lista zajęć Śladami wiosny po Puszczy Kampinoskiej

Śladami wiosny po Puszczy Kampinoskiej

Opis

Spacer po Kampinoskim Parku Narodowym - Śladami wiosny, 20.04.2024 r. (sobota)

Geofity, czarcia miotła, wydma śródlądowa, gatunki inwazyjne - jeśli chcesz dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy co kryję się pod tymi hasłami to serdecznie zapraszam na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym. Wspólnie poszukamy oznak wiosny, dowiemy się, także wielu ciekawostek z życia mieszkańców parku. Nasze spotkanie rozpoczniemy na skrzyżowaniu szlaków w Truskawiu. Następnie ruszymy czarnym szlakiem, który pokrywa się ze ścieżką dydaktyczną do Karczmiska. Odbijemy na zielony szlak i udamy się w kierunku Zaborowa Leśnego i Mogiły Powstańców. Tam zrobimy małą przerwę i ruszymy dalej żółtym szlakiem w kierunku Truskawia.

START: godz. 8:15 - Truskaw, skrzyżowanie szlaków przy parkingu samochodowym
Dojazd: autem bądź komunikacją miejską, autobus linii 210 (Skibińskiego) z przystanku Metro Młociny 01

Długość trasy: ok. 10 km (pętla)
Czas przejścia: ok. 4 h

Na spacer zapraszam wszystkich, którzy chcą odkryć fenomen Kampinoskiego Parku Narodowego, znajdującego się tak blisko Warszawy. Porozmawiamy m.in. o roślinach pionierskich i sukcesji lasu. Dowiemy się czym jest ochrona czynna i ścisła przyrody. Jaką role odgrywa martwe drewno w lesie oraz dlaczego bagna i mokradła są tak ważne w ekosystemie.

  • Przypominam, że nie zabieramy psów na spacer. Należy ubrać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Szlak w okresie wiosennym może być miejscowo podmokły. Warto zabrać ze sobą prowiant, termos z herbatą/kawą :)
  • w przypadku złych warunków pogodowych spacer może zostać odwołany bądź przełożony na inny termin

Prowadzenie: Patrycja Żak-Tomanek, przewodnik terenowy PTTK po Puszczy Kampinoskiej

Wstęp bezpłatny / zapisy

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również