Lista zajęć Wstęp do performansu - zajęcia ruchowo-performatywne wprowadzające do sztuki performansu.

Wstęp do performansu - zajęcia ruchowo-performatywne wprowadzające do sztuki performansu.

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Wstęp do performansu - zajęcia ruchowo-performatywne wprowadzające do sztuki performansu.

12.05.2024/sobota
g. 10:00-16:00
galeria Arteneum
Warszawa, ul. Radzymińska 121

Zapraszamy osoby poczatkujące jak i te, które chcą wzbogacić swoje dotychczasowe doświadczenia performatywne czy ruchowe. Podczas zajęć poprzez serię ćwiczeń solowych i w grupach spróbujemy ruchem i działaniem oddać znaczenie słowa/słów.
Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych.
Prosimy o wygodny strój oraz lekkie obuwie lub skarpetki.
Podczas zajęć przewidziana jest jedna 30 minutowa przerwa.

Koszt: 100zł/osoba
Ilość uczestników: 10 osób
Zajęcia dla osób dorosłych

Informacje i zapisy:
e-mail: [email protected]
tel/sms 571 225 504

Zajęcia prowadzi Anna Chudzik-Pawlik – artystka wizualna, performerka, opierająca swoje działania na rytuałach, żywiołach, oraz własnym ciele. W jej performansach obiekty stają się równorzędnymi aktorami. W roku 2022 premierowo zaprezentowała projekt „blis(s)kość” opowiadający o jej intymnym spotkaniu z boginią Mokoszą, Matką Ziemi Mokrej . Artystka połączyła się z boginią zakopując siebie nago w ziemi, oddając się jej całkowicie wraz z bezsilnością i smutkiem.
Drugi performans „oto ciało MOJE” był kolejnym krokiem w czułym opowiadaniu historii kobiet i kolejnym spotkaniem z boginią – tym razem z boginią Dakini. Główną postacią tego performansu jest martwe ciało artystki, które poddane wcześniej sekcji zwłok zostaje „uświęcone” rytuałem (śpiewokrzykiem, ogniem, dymem, dźwiękiem bębna). Premiera tego projektu odbyła się w kwietniu 2023 w Warszawie podczas piątej edycji Buthopolis - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh.
W lipcu 2023 roku wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez duet VestAndPage, których efektem był wspólny performans otwierający Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych w Płocku.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
18.05.2024
6 godz. Warszawa,
Arteneum

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również