Lista zajęć Półkolonie letnie 2024 “3 sroki za ogon” 01-05.07.2024 (5 dni) II turnus

Półkolonie letnie 2024 “3 sroki za ogon” 01-05.07.2024 (5 dni) II turnus

Opis

**Półkolonie letnie 2024

“3 sroki za ogon”

01-05.07.2024 (5 dni) II turnus

Półkolonie “3 sroki za ogon” to program zabaw i gier twórczo-kreatywnych z ekologią w tle. Jest to propozycja dla tych, którzy uwielbiają wyrażać się poprzez sztukę, nie obca im jest troska o naturalne środowisko oraz lubią przebywać w przyjaznej grupie. Program, który łączy - “łapie” 3 sroki za ogon, czyli różnorodne działania twórcze, w tym trash art, nadawanie nowej jakości i wartości niepotrzebnym rzeczom, inspirowanie do zmiany zachowań ekologicznych, szczególnie do innego spojrzenia na rzeczy niepotrzebne i stare, promowanie hasła: “Nie wyrzucaj – nadaj drugie życie” oraz zaspokojenie potrzeby dobrej zabawy i bycia w grupie.

Dzień 1

Chcę być “Ekolubny”, czyli zabawy twórczo - plastyczne na poznanie siebie i grupy, które zakończymy projektowaniem własnego logo - inicjału. Każdy uczestnik zaprojektowanym “logo”, ozdobi koszulkę t-shirt. Koszulki będą znakiem rozpoznawczym grupy.

Trzy żywioły to różnorodne zabawy taneczne z wykorzystaniem rekwizytów do tańca.

Trash art, czyli sztuka z odzysku. Będziemy tworzyć kwiaty z materiałów recyklingowych w doniczkach do rozsad. Na koniec dnia przygotujemy wystawę wykonanych prac.

Dzień 2

Trzy sroki - będziemy tworzyć duże formy ptaków z gazet i szarego papieru, które zostaną pomalowane farbami i ozdobione piórkami. Podczas twórczej zabawy będziemy przybliżać wiedzę na temat najbardziej charakterystycznych dla naszego kraju ptaków w formie ciekawostek i zagadek. Jako symbol naszej przyjaźni ze zwierzętami ptaki “udekorują” teren przed Domem Kultury lub salę zajęć.

Za ogon – codzienna porcja zabaw ruchowo – tanecznych.

Sznurkowe opowieści, czyli zabawy kreatywne ze sznurkiem w roli głównej. Zajęcia, podczas których będziemy wzmacniać relacje w grupie, pobudzać dziecięcą wyobraźnię oraz pokazywać niezliczone pomysły na wykorzystanie sznurka/liny. Wśród sznurkowych opowieści znajdą się zabawy integracyjne, układanie ze sznurka, nawlekanie na sznurek, ozdabianie sznurkiem i wiele innych propozycji.

Dzień 3

Ekolubni w Teatrze – spektakl i warsztaty w Teatrze Ekologicznym Bohemia House. Pierwszy na świecie Teatr Ekologiczny, unikatowe miejsce, gdzie będziecie mogli przekonać się, że los planety jest w rękach nas wszystkich. To spektakularne połączenie gry aktorskiej, akrobacji powietrznych oraz głębokiego przekazu.

Jak skończy się ta bajka? – zabawy teatralne (wprawki), w trakcie których przygotujemy i przedstawimy scenki bajek ekologicznych z morałem.

Dzień 4

Po co owadom domy? - będziemy projektować i budować hotele dla owadów z materiałów recyklingowych. Po wprowadzeniu w “pszczeli świat” i przybliżeniu ich ogromnego znaczenia dla nas i naszej planety wykonamy domki dla owadów zapylających, które będziecie mogli zabrać do własnych ogródków/balkonów.

Co w lesie piszczy? - wyruszymy w teren, gdzie będziemy szukać i rozwiązywać zadania związane z przyrodą.

Magiczne drzewo, czyli zajęcia twórcze, podczas których wykonacie według własnego projektu pamiątkowy obrazek na sklejce z motywem drzewa, wykorzystując do tego m.in. zebrane dary lasu, mech chrobotek oraz inne dodatki.

Dzień 5

Wyjazd do Łodzi o godz. 8.30 - całodniowa wycieczka autokarowa z posiłkiem (obiad dwudaniowy).

W programie:

Orientarium Łódź - zwiedzanie najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Budynek wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Można obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Biała Fabryka – zwiedzanie z przewodnikiem oraz warsztaty. Mam tyle na głowie! - słyszeliście to kiedyś? Ale co można mieć na głowie? Dużo spraw i obowiązków, ale też czapkę, kapelusz i melonik. Przyjrzymy się różnym nakryciom głowy i zastanowimy się, w jakiej sytuacji można je założyć. Zobaczymy co nosili dziewiętnastowieczni dżentelmeni i damy w dwudziestoleciu międzywojennym oraz jakie niezwykłe pomysły miały studentki łódzkiej szkoły artystycznej. Będziemy zaprzątać sobie głowę różnorodnymi pomysłami i głowić nad niecodziennymi rozwiązaniami, a efekty będą takie, że “czapki z głów”!

Powrót do Domu Kultury “Zacisze” około godz. 16:00.

Cena 890 zł/turnus. Zapisy od 22.05.2024, godz. 10.00.

Istnieje możliwość wykupienia tylko wycieczki całodniowej w cenie 280 zł/os. (ilość miejsc ograniczona).

**Wiek uczestników: 7-11 lat

Orientacyjny harmonogram dnia:

7.30 – 10.00 - zabawy świetlicowe

10.00 – 13.00 - zajęcia programowe

13.00 – 13.30 – przerwa obiadowa

13.30 – 15:00 - zajęcia programowe

15:00 – 16:30 - zabawy świetlicowe

Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej.
https://zacisze.waw.pl/pl/lato-w-miescie-polkolonie-3-sroki-za-ogon

Istnieje możliwość zamówienia obiadów w Zacisze Cafe. Zamówienie posiłków może być osobiste/telefoniczne/mailowe z jednodniowym wyprzedzeniem. Kontakt: [email protected],, tel. 696 030 281

Menu:

Poniedziałek: Spaghetti bolognese

Wtorek: Kurczak z ryżem i mizerią

Środa: Nuggetsy z ziemniakami i marchewka z jabłkiem

Czwartek: Kluski z truskawkami i śmietaną

Cena: 20 zł

Istnieje również możliwość kupienia dań, które są w stałej ofercie Zacisze Cafe m.in.: zapiekanka, hot-dog, tortilla.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
I grupa "3 sroki za ogon"
II grupa "3 sroki za ogon"
Wycieczka 5.07


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również