Lista zajęć Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu

Kategoria

taniec / inne

Opis

Mały Teatr Ruchu

Mały Teatr Ruchu to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-9 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze, organizowana przez Krakowskie Centrum Choreograficzne w Nowohuckim Centrum Kultury. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.

Metoda pracy

Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Dzieci pracują w stałych grupach (4-6 oraz 7-9 lat), regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z opiekunem pokaz sceniczny. Starsze dzieci (10-13 lat) zapraszamy na zajęcia innej grupy – Hartowni.

Grafik:
grupa 4-6 lat, poniedziałki i czwartki, 16:15-17:00
grupa 7-9 lat, poniedziałki i czwartki, 17:15-18:15
Nowohuckie Centrum Kultury, w Studiu KCC - sala A 010

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
4-6
7-9


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Kalina W.
08.09.2020 18:09

Inni klienci oglądali również