Ceramika dla dzieci

Kategoria

sztuka / ceramika

Opis

Na zajęciach poznajemy różne techniki pracy w glinie – od rzeźbienia, po toczenie na kole. Pracę zwykle rozpoczynamy od prostych zadań, sposobów ugniatania gliny oraz tworzenia podstawowych form, żeby następnie realizować tematy bardziej zaawansowane, jak maski, kubki, reliefy, figurki oraz własne pomysły bez ograniczeń. Będziemy szkliwić swoje prace, przechodząc do następnego etapu wtajemniczenia, a na koniec wypalać czyli utrwalać wykonane dzieła.

Glina uczy cierpliwości i koncentracji, a tworzenie prac, które zostają utrwalone, buduje w dzieciach poczucie sprawczości. Praca z gliną pozwala się wyciszyć i skupić na działaniu. Dzieci mają szansę w przyjaznych warunkach realizować swoje pomysły, poznawać nie tylko techniki ceramiczne ale i rozwijać swoją wyobraźnię.

Start pierwszych zajęć: 14 września 2022, godz. 17:00 (90min).
Koszt: 180 PLN / mc (od października); koszt zajęć we wrześniu to 120 PLN; w lutym 90 PLN (ferie zimowe 2023).

Instruktor

Kształciła się artystycznie w warszawskim Liceum Sztuk Plastycznych oraz w prywatnych pracowniach artystów ceramików. W pracowni Stanisława Tworzydło uczyła się również tajników chińskiego malarstwa swobodnego śladu pędzla sie-i oraz ceramicznego estampażu. Jest członkiem i współzałożycielem Związku Ceramików Polskich i członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Sztuka Użytkowa. Zajmuje się zarówno ceramiką artystyczną jak i tą zdobiącą nasze stoły. Ukończyła także studia kulturoznawcze. Jest animatorką wydarzeń promujących ceramikę i polską kulturę.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również