Lista zajęć Aleksander Brych Pracownia fotografii artystycznej w "Portierni"

Pracownia fotografii artystycznej w "Portierni"

Kategoria

sztuka / fotografia

Opis

Na zajęciach kursanci spotkają się z technikami fotograficznymi sprzed ery cyfrowej, poznają tajniki wywoływania kliszy fotograficznej i tworzenia odbitek, a także będą tworzyć artystyczne obrazy za pomocą ciekawych sztuczek i procesów ciemniowych. Dowiedzą się również, jak wyglądały początki fotografii, sami wykonają też zdjęcia za pomocą XIX-wiecznych technik.

Podczas kursu uczestnicy zbudują swój własny aparat otworkowy (camera obscura) i przekonają się, że zdjęcia można robić również za pomocą papryki! Wspólnym projektem będzie fotografia przedstawiająca drogę Słońca na przestrzeni kilku miesięcy, a więc i wykonanie zdjęcia będzie trwało również tyle. Na kursie fotograficznym będzie również praca w ciemni fotograficznej; czyli w pomieszczeniu służącym do chemicznej obróbki materiałów fotograficznych.

Stałym elementem zajęć będą wystawy fotograficzne, organizowane na terenie Domu Kultury "Portiernia", na których zaprezentowane zostaną prace uczestników.

Nadrzędnym celem tych zajęć, będzie rozwój wyobraźni, kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz aktywizowanie do własnych działań twórczych na polu fotografii.

Zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (13-80 lat)
Cena: 100 zł/miesiąc/osoba (4 spotkania)
Czas trwania: 45 minut
Termin: wtorki, czwartki (godziny ustalane indywidualnie)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również