Lista zajęć Natalia Urbaniak CERAMIKA i RZEŹBA dla młodzieży

CERAMIKA i RZEŹBA dla młodzieży

Kategoria

sztuka / ceramika

Opis

Twórcze zajęcia ceramiki dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Na zajęciach ceramicznych odrywamy się od ekranów i rozbudzamy wyobraźnię i wrażliwość artystyczną przez glinę. Poszukamy inspiracji w otaczającym świecie, zaskakujących miejscach i różnych kulturach oraz zgłębimy tajniki pracy z pozornie nieatrakcyjnym materiałem. Poprzez wyobraźnię i dotyk przekształcimy kawałek ziemi w unikatowe dzieło. Zajęcia uczą koncentracji uwagi, planowania przestrzennego, odporności emocjonalnej na porażki i niepowodzenia (ponieważ materia ta może być niezwykle nieprzewidywalna), także wiary we własne siły i możliwości.
Będziemy poznawać techniki znane od tysiącleci, współczesne technologie i obserwować trendy. Pobawimy się w rzeźbiarza, projektanta ceramiki użytkowej, malarza i grafika, a to wszystko za pomocą twórczych działań w glinie.

poniedziałki, godz. 15:45-17:45 - młodzież (12-17 lat)

Opłaty: 150 zł / m-c

DK Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

W cenie zajęć niezbędne materiały: glina i masy ceramiczne - jasne i ciemne, niezbędne narzędzia i pomoce do tworzenia we wszystkich technikach, a także kolorowe angoby oraz podstawowe szkliwo (transparent). Zapewniamy wypał prac, który obejmuje proces powstawania ceramiki (wypał na tzw. biskwit i wypał ze szkliwem).
Brak możliwości szkliwienia innego rodzaju szkliwami np. efektowymi i kolorowymi.

WSZYSTKIE PRACE WYKONANE NA ZAJĘCIACH NALEŻĄ DO KURSANTÓW.
Po zakończeniu kursu wybrane prace zaprezentujemy na wspólnej wystawie.

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Instruktor

Artysta grafik od ponad 20 lat związana z ceramiką. Mieszkanka warszawskiej Pragi.
"Dotychczas swoje zamiłowanie do gliny prezentowałam na wystawach ceramicznych i plenerach, teraz dzielę się swoją wiedzą i pasją".

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
poniedziałki, 15:45-17:45 - młodzież


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również