Lista zajęć Sylwia Karczewska Pląsy a nie dąsy - umuzykalniające zabawy ruchowe do muzyki klasycznej

Pląsy a nie dąsy - umuzykalniające zabawy ruchowe do muzyki klasycznej

Kategoria

muzyka / rytmika

Opis

Pląsy a nie dąsy, czyli umuzykalniające zabawy ruchowe do muzyki klasycznej to ukłon w stronę naturalnej dziecięcej i zdrowej potrzeby ruchu oraz w stronę kinestetyków.
To wszystko co dzieci lubią najbardziej: zabawa i ruch, mądrze ukierunkowane na rozwój percepcji i zdolności muzycznych, na budowanie poczucia estetyki i na zdrowie najmłodszych.
Zajęcia jednocześnie aktywnie wspierają również tzw. osłuchiwanie się dzieci z muzyką klasyczną, dając pewność, że w ten sposób poznane utwory będą w przyszłości budziły w małych melomanach pozytywne odczucia :)

"Jeśli chcemy, by dzisiejsze przedszkolaki i uczniowie umieli w przyszłości być odbiorcami ambitnej i trudniejszej muzyki, to trzeba o to zadbać w czasie największej plastyczności mózgu.
Mając jedynie kontakt z tzw. muzyką popularną, mózgi dzieci nie będą miały okazji, by nauczyć się wyszukiwania i rozpoznawania struktur w bardziej złożonych utworach. Nie potrafiąc tego, nigdy nie nauczą się dostrzegać piękna ukrytego w muzyce największych kompozytorów.” - Marzena Żylińska „Muzyka w mózgu” 2013 CENSA

gr. 1 - środy, godz. 15:45-16:15 - dzieci 4-5 lat
opłaty: 60 zł / m-c

gr. 2 - środy, godz. 16:30-17:15 - dzieci 6-8 lat
opłaty: 70 zł / m-c

Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Instruktor

MUZYKA
Mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności fortepian z 25-letnim doświadczeniem pedagogicznym.
Certyfikowany nauczyciel Metody Bajkowskiej (interdyscyplinarne nauczanie muzyki przy pomocy plastyki, teatru, personifikacji, a przede wszystkim zabawy).
Pedagog, który cytując Janusza Korczaka: nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje.

JOGA
Od 6 lat protegowana uczennica mistrza Swamiego Karma Yogi Saraswati z indyjskiego Bihar University of Yoga. Prowadziła Jogę min. podczas Warsztatów dla Kobiet, prowadzonych przez sławną psychoterapeutkę Katarzynę Miller.
Podczas prowadzonych przez siebie zajęć uwagę uczestników kieruje na równi na fizyczny aspekt pracy z ciałem jak i na zarządzanie umysłem i schematami myślowymi. Pomaga osiągnąć stan zdrowia i zrównoważenia.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
gr. 1 - środy, g. 15:45-16:15, dzieci 4-5 lat
gr. 2 - środy, g. 16:30-17:15, dzieci 6-8 lat


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji