Lista zajęć Sylwia Karczewska Muzyczna zerówka - grupa dedykowana dzieciom wysoko wrażliwym

Muzyczna zerówka - grupa dedykowana dzieciom wysoko wrażliwym

Kategoria

muzyka / rytmika

Opis

Dzieci wysoko wrażliwe, które szacunkowo stanowią 20 - 25 % ogółu niezwykle chętnie zajmują się muzyką, natomiast czują się przytłoczone, gdy wokół nich kręci się sporo innych dzieci. Do poczucia nadmiernego stresu doprowadza je również hałas, potęgując potrzebę wycofania się, a nie rzadko doprowadzając wręcz do wyłączania się, odcięcia, poczucie pustki w głowie. Jednak gdy dookoła panuje cisza i spokój, a na zadanie dostaną odpowiednio większą ilość czasu ( w związku z dużym poczuciem obowiązku wobec powierzonych zadań, trudnością z podejmowaniem decyzji oraz potrzebą zwracania uwagi na drobne szczegóły), potrafią głęboko się skoncentrować i skupiać na zadaniu. Rozkwitają , gdy widzą, że ich potrzeby i one same są rozumiane, dlatego warto o dzieci wysoko wrażliwe zadbać stwarzając im przyjazne do rozwoju i nauki warunki, warunki, z którymi zetkną się właśnie podczas Zerówki Muzycznej w specjalnie dla nich utworzonej grupie.

Zerówka muzyczna to pełne zabawy i bajek warsztaty przygotowujące do egzaminów wstępnych i do nauki w szkołach muzycznych z elementami gry na pianinie i z nauką notacji muzycznej przez zabawę!

Dzieci mają tylko jedną szansę w roku na egzamin do szkoły muzycznej a ze względu na dużą liczbę chętnych i niewielką liczbę dostępnych miejsc przeważająca większość z nich nie może liczyć na przyjęcie do grona uczniów tych prestiżowych szkół. Dzieci nie mające żadnych rzetelnych podstaw muzycznych, często nie potrafią na egzaminach np. „wskazać” dźwięku wysokiego i niskiego, nie rozumieją języka, którym operują egzaminatorzy, ani ich oczekiwań. Ta, jakże stresująca dla małych dzieci sytuacja, niejednokrotnie powoduje u dziecka „załamanie” i często niechęć do podjęcia kolejnych prób edukacji muzycznej.

Stąd pomysł na autorską zerówkę muzyczną, czyli roczny system nauczania, który poprzez zabawę będzie wprowadzał dzieci w trudny świat muzyki, w „matematyczne” zasady notacji muzycznej i zaznajomi je z abecadłem muzycznym. Zajęcia edukacyjno muzyczne będą prowadzone w oparciu o pedagogikę zabawy Janusza Korczaka i metodę nauki notacji muzycznej Lidii Bajkowskiej za pomocą personifikacji nut, zabawy i teatru.
Wyższe muzyczne wykształcenie prowadzącej oraz jej wieloletnia praca w Państwowej Szkole Muzycznej, w tym zasiadanie w komisjach egzaminujących kandydatów do szkoły muzycznej, gwarantują rzetelne i świadome przygotowanie dzieci.
Celem zerówki muzycznej jest również obserwowanie dzieci i wyłanianie wśród nich talentów muzycznych oraz rozbudzanie w nich zainteresowań muzycznych. To czas na mądry i wszechstronny rozwój przez zabawę z elementami nauki gry na pianinie. To również czas na zweryfikowanie wyobrażeń dzieci o instrumencie muzycznym.

środy, godz. 16:30-17:20 (dzieci 5-9 lat)
Opłaty: 130 zł / m-c
Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13

Zapisy on-line przez strefę zajęć
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Instruktor

MUZYKA
Mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności fortepian z 25-letnim doświadczeniem pedagogicznym.
Certyfikowany nauczyciel Metody Bajkowskiej (interdyscyplinarne nauczanie muzyki przy pomocy plastyki, teatru, personifikacji, a przede wszystkim zabawy).
Pedagog, który cytując Janusza Korczaka: nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje.

JOGA
Od 6 lat protegowana uczennica mistrza Swamiego Karma Yogi Saraswati z indyjskiego Bihar University of Yoga. Prowadziła Jogę min. podczas Warsztatów dla Kobiet, prowadzonych przez sławną psychoterapeutkę Katarzynę Miller.
Podczas prowadzonych przez siebie zajęć uwagę uczestników kieruje na równi na fizyczny aspekt pracy z ciałem jak i na zarządzanie umysłem i schematami myślowymi. Pomaga osiągnąć stan zdrowia i zrównoważenia.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
środy, godz. 16:30-17:20 (dzieci 5-9 lat)


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również