Lista zajęć Maciej Pietrzycki Ruchowe warsztaty kreatywne

Ruchowe warsztaty kreatywne

Kategoria

sport / inne

Opis

Są to warsztaty, w których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w pięciu nietypowych sportach: Kendama, Trickboard, Footbag (Zośka) i dwa rodzaje żonglerki - kontaktowa oraz sportowa. Na zajęciach oprócz dobrej zabawy uczestnicy będą mocno angażować także głowę - w momencie używania np. obu rąk jednocześnie, dwie półkule mózgu muszą pracować na najwyższych obrotach. Będą mieli okazję przekonać się, że praktyczne sporty, choć mało znane, mogą zastąpić gry na telefonie i dostarczać nie lada atrakcji!

  • Kendama - japońska gra zręcznościowa składająca się z drewnianego trzonka z wydrążeniami, sznurka oraz drewnianej kulki. Podstawą jest umieszczenie kulki na jednym z wydrążeń, a to w jaki sposób będzie zrobione zależy tylko od Twojej wyobraźni.
  • Footbag - inaczej nasza rodzima „zośka" - to zamszowa piłeczka z granulatem plastikowym/metalowym w środku. Podbijanie/utrzymanie na każdej części naszego ciała, to nie lada wyzwanie koordynacyjne i ogromna satysfakcja, kiedy się uda.
  • Trickboard - urządzenie, które świetnie poprawia równowagę. Składa się z drewnianego blatu oraz wałka. Zadanie to utrzymanie się jak najdłużej na wałku robiąc przy tym różne triki.
  • Żonglerka sportowa - ludzie myślą, że kaskada (podstawowy ruch żonglerski trzema piłeczkami) jest niesamowicie trudna, tymczasem to największy błąd, zobacz, że jesteś się w stanie nauczyć żonglować w bardzo szyGimnastyka ogólnorozwojowa dla dzieci jest formą aktywności fizycznej, która pozwala doprowadzić do prawidłowej postawy ciała. Do głównych zadań gimnastyki zalicza się: zbadanie postawy dziecka, uświadomienie dziecku jego deficytu i konsekwencji wynikających z występowania wady postawy, opanowanie umiejętności skorygowania wady poprzez rozciągnięcie mięśni przykurczonych i wzmocnienie osłabionych, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy. Do podstawowych ćwiczeń zalicza się ćwiczenia: oddechowe, mięśni grzbietu i pośladków, brzucha. Zajęcia wykorzystują gry i zabawy ruchowe
  • Żonglerka kontaktowa - to robienie trików przezroczystą kulą, która dzięki swojej fakturze stwarza iluzję lewitacji - bardzo cieszy oko widza oglądającego sztuczki.

Zajęcia:

  • poniedziałek godz. 19:00-20:00

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również