Lista zajęć Maciej Tomczak Darmowe Warsztaty DJ-skie z DJ Blendmaster Rip

Darmowe Warsztaty DJ-skie z DJ Blendmaster Rip

Kategoria

muzyka / inne

Opis

Wprowadzenie do kursu i podstaw technologii DJ:

  1. Wprowadzenie do nazewnictwa urządzeń, zaznajomienia się z wyglądem sprzętu.
  2. Wprowadzenie do określeń związanych z elementami oraz funkcji sprzętu DJ, zrozumienie ich funkcjonowania poprzez praktykę oraz wykorzystanie do wykonania sprawnego miksowania.
  3. Wprowadzenie do liczenia uderzeń rytmicznych odmierzających tempo w utworze muzycznym, czyli tzw. “beat(s)”,składających się w takt. Orientacja w taktach jako składowych fraz w utworze; zrozumienie znaczenia tempa utworu oraz wysokości dźwięku.
  4. Wprowadzenie do podstawowych technik miksu DJ-skiego.
  5. Wprowadzenie do miksowania dwóch utworów w dwóch gatunkach muzycznych - hip-hop oraz house z wykorzystaniem wszystkich elementów o których była mowa podczas warsztatów.

Linki do mediów oraz informacji o prowadzącym szkolenia - DJ Blendmaster Rip / Maciej Tomczak

https://glamrap.pl/polski-dj-wygral-niemiecki-konkurs-na-najlepszy-mixtape/
https://www.reloop.com/news/mixtape-monday-winner-february-2020-440-article
https://www.mixcloud.com/DJ_Blendmaster_Rip/
https://djblendmasterrip.bandcamp.com
https://www.facebook.com/DJ.Blendmaster.RIP/
https://www.youtube.com/@dj_blendmaster_rip/
https://www.instagram.com/dj_blendmaster_rip/

Instruktor

W 2016 ukończył studia licencjackie (Sonic Art) i magisterskie (Experimental Music) w Brunel University London. W Londynie szkolony przez najlepszych DJ-ów klasy światowej z Londynu (DJ Tigerstyle, DJ Matman). W 2016 roku zaproszony przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, aby grać jako DJ oraz raper w 8 edycji Parku Rzeźby na Bródnie w Warszawie. W 2017 roku został zaproszony na prestiżowy międzynarodowy festiwal Berlin Music Video Awards, dzięki rutynie DJskiej "KonTRAPte Routine" stworzonej z inspiracji wczesną muzyką elektroniczą pioniera Karlheinza Stockhausena oraz muzyką trap. W 2020 roku wygrał konkurs na najlepszy mixtape niemieckiej firmy Reloop produkującej sprzęt DJ-ski, aplikując z mixtapem z muzyką Bass House. DJ należący do tej samej Londyńskiej agencji artystycznej i DJów o nazwie Storm DJs do której należał również Maxi Jazz z Faithless, a dalej należą Sak Noel, Robbie Rivera, Boogie Pimps, Killa Kela czy Ray Keith. W UK występował klubach w Manchester, Leeds, Bradford i w Londynie. Wystąpił w Walii w Cardiff w klubie The Globe. Wystąpił również w Bratysławie na Słowacji w 2021 roku w klubach Sundeck oraz The Club. Zaproszony przez agencję JW DJ Agency z Londynu do zagrania na festiwalu New World Fest w Essex w 2021 roku po zaaplikowaniu na konkurs na najlepszy mix z muzyką Disco House. Wszechstronny DJ specjalizujący się w wielu gatunkach i podgatunkach muzyki miejskiej, głównie House, Hip-Hop oraz Elektronicznej i w muzyce Bass-owej.
Nie obcy jest mu turntablism oraz techniki takie jak scratch czy beat-juggle. Grał jako DJ sceniczny z wieloma raperami z Warszawy i z Polski. Występował jako raper i mistrz ceremonii podczas koncertów z muzyką Hip-Hop w Londynie. Tastemaker nowej muzyki elektronicznej dostarczanej przez takie agencje PR jak: Your Army - UK, Relish PR Factory - Australia, Armada Music - Holandia, Space Yacht - L.A. / USA czy Hot Sunday Records.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
niedziela 14:00 - 16:00


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 nd, 14:00
03.03.2024
2 godz. niedziela 14:00 - 16:00 Warszawa,
Terminal Kultury Gocław sala nr 8A

Recenzje

Świetny kurs! Prowadzący (Maciek) ma duże pokłady cierpliwości , wszystko dokradnie i zrozumiale tlumaczy. Polecam kurs każdemu , kto chce zacząć przygodę z miksowaniem!
Agnieszka M.
25.04.2024 07:16

Inni klienci oglądali również