Lista zajęć Anna Sołtysiak Akwarela i techniki mieszane na papierze, II gr - WARSZTATY CZERWCOWE'24

Akwarela i techniki mieszane na papierze, II gr - WARSZTATY CZERWCOWE'24

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Akwarela i techniki mieszane na papierze, gr.II - WARSZTATY CZERWCOWE
młodzież, dorośli, seniorzy

młodzież, dorośli, seniorzy
środy i czwartki: 17.30 - 20.00, 4 spotkania w dniach 5, 6, 12 i 13.06
opłata jednorazowa: 140 PLN

prowadzi Anna Sołtysiak

Zapraszamy na warsztaty czerwcowe w Pracowniach Artystycznych DKŚ.

Warsztaty plastyczne z malarstwa akwarelowego i technik mieszanych na papierze są przeznaczone zarówno dla starszej młodzieży jak i dorosłych czy seniorów, niezależnie od poziomu zaawansowania - osób, które pragną rozwijać swoją kreatywność w technice farb akwarelowych w połączeniu z rysunkiem i innymi technikami na papierze, takimi jak gwasz, tempera, kredki akwarelowe, woskowe, tusz akrylowy czy sól.
Zajęcia mają charakter indywidualny, ponieważ każdy uczestnik pracuje w swoim tempie, dokonuje wyboru z jakim tematem chce pracować i w jakiej stylistyce się rozwijać. Zawsze otrzymuje wiele inspiracji, indywidualną korektę oraz sugestie i propozycje dodatkowych spersonalizowanych ćwiczeń we własnym zakresie.
Warsztaty bazują na pracy z obrazami-inspiracjami i martwą naturą. Tematem obrazu może być również pejzaż, portret, architektura, lub abstrakcja. Podstawą tworzenia akwareli jest nauczenie się zasad tworzenia obrazu malarskiego, takich jak kompozycja, proporcje, tonacja, światło-cień, temperatura barw, dominanta oraz dogłębne poznanie samej techniki nakładania plam barwnych na mokrym i suchym podłożu posługując się różnymi narzędziami.
Głównym celem i przesłaniem warsztatów jest rozbudzanie w uczestnikach pełnego pasji zaangażowania w proces tworzenia. Następuje wówczas autentyczne rozwijanie osobowości twórczej.

Na pierwsze zajęcia zapewniamy niezbędne materiały. Później będzie konieczność zakupienia swoich pędzli, papieru i farb akwarelowych.

Anna Sołtysiak
ukończyła historię sztuki na UKSW w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Marka Sapetty, tkaniny artystycznej w pracowni prof. Doroty Grynczel oraz fotografii w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Zajmuje się malarstwem, tkaniną, fotografią i rysunkiem.

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 śr, 17:30
05.06.2024
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
2 czw, 17:30
06.06.2024
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
3 śr, 17:30
12.06.2024
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
4 czw, 17:30
13.06.2024
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również