Lista zajęć Półkolonie letnie 2024 Detektyw Piętka: Tajemnica Średniowiecznego Grodziska

Półkolonie letnie 2024 Detektyw Piętka: Tajemnica Średniowiecznego Grodziska

Opis

**Półkolonie letnie 2024

**Detektyw Piętka:

Tajemnica Średniowiecznego Grodziska

24 – 28.06.2024 (5 dni) I turnus

Razem z naszym sympatycznym detektywem Piętką oraz jego wesołymi towarzyszami, uczestnikami półkolonii letnich z Domu Kultury “Zacisze”, odkryjemy niezwykłą tajemnicę związaną z początkami Targówka i Warszawy. Podczas pięciodniowej przygody będziemy realizować scenariusz fabularny oparty na autorskiej historii detektywistycznej, wybierzemy się w podróże po Targówku w celu odkrycia poszlak i stworzymy detektywistyczne centrum dowodzenia, z którego będziemy prowadzić śledztwo.

Dzień 1

Na początek zaprosimy Was do wspólnej zabawy, abyśmy poprzez gry integracyjne wszyscy lepiej się poznali. Następnie wprowadzimy Was w fabułę historii detektywistycznej i przygotujemy do roli detektywa. Każdy stworzy swoją własną unikalną legitymację. Tego dnia czekają Was jeszcze warsztaty charakteryzacji i kamuflażu, bo przecież każdy dobry detektyw powinien potrafić wtopić się w otoczenie. Na koniec przygotujemy wspólnie detektywistyczne centrum dowodzenia i podejmiemy wyzwanie stworzenia portretu pamięciowego.

Dzień 2

Czy wiecie czym jest sztuka dedukcji? Przygotowane przez nas gry i zabawy pomogą Wam się w tym rozeznać. Chwilę później wyruszymy w teren w poszukiwaniu wskazówek, będziemy zbierać elementy układanki, rozwiązywać znalezione zagadki i łączyć pozornie niepasujące do siebie fakty. W tym zadaniu niezbędna będzie współpraca zespołowa. A co, jeśli detektyw napotka w trakcie swojego śledztwa zaszyfrowaną wiadomość? Na naszych warsztatach będziecie mogli nauczyć się tworzenia i rozwiązywania różnych szyfrów, m.in. alfabet Morse’a, Gaderypoluki, czy szyfr Cezara. Na koniec przybliżymy Wam postaci wielkich detektywów z książek i filmów. Może staną się dla Was inspiracją?

Dzień 3

Kolejny dzień detektywistycznej przygody rozpoczniemy od warsztatów daktyloskopii, czyli techniki śledczej, która pozwala porównywać linie papilarne dłoni w celu ustalenia tożsamości przestępcy. Wyruszymy też do Grodziska Bródno w poszukiwaniu kolejnych poszlak, a następnie przeprowadzimy ich wnikliwą analizę w centrum dowodzenia, gdzie będzie na Was czekał również Quiz wiedzy.

Dzień 4

To dzień pełen wrażeń. Odwiedzimy Hangar 646, gdzie poznacie kolejne elementy fabuły i poszalejecie na trampolinach. W drugiej części dnia zaprosimy Was na warsztaty literackie i teatralne, podczas których będziecie kreować własne postacie z książki detektywistycznej, bo czyż dobry detektyw nie powinien posiadać również pewnych umiejętności aktorskich?

Dzień 5

Wyjazd do Milanówka o godz. 8:30 – całodniowa wycieczka autokarowa z posiłkiem w postaci kiełbasek, pieczywa, herbaty i ciasta drożdżowego.

W programie:

Zwiedzanie Fabryki Krówek.

Na miejscu, będziecie mieli okazję obserwować pełen proces przygotowywania krówek. Będziecie mogli poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy ich składnik, a także zobaczyć, jak cukierki są zawijane ręcznie w etykietki przez pracownice fabryki. Będziecie mieli również okazję spróbować świeżutkich krówek, podczas oprowadzania po Fabryce Krówek. Co ciekawe, otrzymacie etykietki do cukierków, które zaprojektujecie według własnej fantazji. Samodzielnie zapakowane krówki w etykietkach przez siebie stworzonych sprawiają mnóstwo radości. Podczas zwiedzania Fabryki będziecie mieli także okazję oglądać etykiety zaprojektowane przez Fabrykę, specjalnie na życzenie różnych Klientów. Zazwyczaj są to bardzo dobrze znane, prężne firmy, koncerny samochodowe, seriale i programy telewizyjne. Zakończeniem wycieczki do Fabryki Krówek będzie odlotowy konkurs rysunkowy, po którym rozdawane są słodkie niespodzianki dla młodych uczestników.

Ognisko integracyjne z kiełbaskami oraz gry i zabawy integracyjne.

Rozwiązanie zagadki detektywistycznej, podsumowanie półkolonii i wręczenie odznak.

Powrót do Domu Kultury “Zacisze” około godz. 16:00.

Cena: 890 zł/turnus. Zapisy od 22.05.2024, godz. 10.00.

Istnieje możliwość wykupienia tylko wycieczki całodniowej 160 zł/os. (ilość miejsc ograniczona).

**Wiek uczestników: 7-11 lat

Orientacyjny harmonogram dnia:

7.30 – 10.00 - zabawy świetlicowe

10.00 – 13.00 - zajęcia programowe

13.00 – 13.30 – przerwa obiadowa

13.30 – 15:00 - zajęcia programowe

15:00 – 16:30 - zabawy świetlicowe

Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej.
https://zacisze.waw.pl/pl/lato-w-miescie-polkolonie-z-tajemnica-sredniowiecznego-grodziska

Istnieje możliwość zamówienia obiadów w Zacisze Cafe. Zamówienie posiłków może być: osobiste/telefoniczne/mailowe z jednodniowym wyprzedzeniem. Kontakt: [email protected],, tel. 696 030 281

Menu:

Poniedziałek: Spaghetti bolognese

Wtorek: Kurczak z ryżem i mizerią

Środa: Paluszki rybne z ziemniakami i marchewka z jabłkiem

Czwartek: Kluski z truskawkami i śmietaną

Cena: 20 zł

Istnieje również możliwość kupienia dań, które są w stałej ofercie Zacisze Cafe m.in.: zapiekanka, hot-dog, tortilla itp.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

Róża S.
28.06.2024 10:06

Inni klienci oglądali również