Lista zajęć Na jagody! Kąpiel Leśna – uważnościowy spacer w Lesie Bielańskim

Na jagody! Kąpiel Leśna – uważnościowy spacer w Lesie Bielańskim

Opis

Zapraszamy do wejścia do lasu niczym bohaterowie książki "Na Jagody" – jakbyśmy po raz pierwszy wchodzili do tajemniczego królestwa.
Zachęcamy do świeżego spojrzenia, nowych doświadczeń, dziecięcej radości z dotykania, wąchania, podglądania. Poszukamy w lesie metafor i podpowiedzi. Doświadczymy lasu w nieoczywisty i głęboki sposób.

O idei kąpieli leśnych:
Kąpiel Leśna to szczególny rodzaj spaceru, jego nazwa pochodzi z języka japońskiego shinrin-yoku i jest metaforą zanurzenia się w leśnej atmosferze całym sobą, wszystkimi zmysłami. To spacer z elementami ćwiczeń oddechowych, ruchowych, uważnościowych, a także medytacji i wizualizacji. Ćwiczenia te wykonywane na łonie natury, ułożone w nieprzypadkowej kolejności, pomagają głęboko się odprężyć, wyciszyć i wrócić do równowagi. Kąpiele Leśne są formą Lasoterapii, ich pozytywne oddziaływanie na zdrowie psychiczne i fizyczne jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi.
Więcej możesz przeczytać tutaj:
https://lesnespacery.pl/kapiel/
https://kapielelesne.pl/kapiele-lesne/czym-sa-kapiele-lesne/
https://www.forest-therapy.pl/

Prowadzenie: Marta Aleksandra Ostrowska – miłośniczka przyrody i spędzania czasu na łonie natury. Dusza artystyczna. Przez lata działaczka i menadżerka społeczna, moderatorka, trenerka i animatorka. Od 7 lat prowadzi kąpiele leśne. Współtworzy inicjatywy Leśne Spacery. W głąb lasu, w głąb siebie oraz Joga i Las – wytchnieniowe wyjazdy łączące praktykę jogi i kąpieli leśnych. Sama praktykuje jogę, mindfulness i chi gong. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych. Mieszka na Żoliborzu.

Dla dorosłych i młodzieży 15+
(na spacer nie można zabierać zwierząt)

Współorganizator:
https://www.facebook.com/lesnespacery2015

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 18:00
20.06.2024
2 godz. Warszawa,
MAL Kasprowicza 14

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również