Lista zajęć HOP SIUP - SCENERIĘ DO BAJKI ZRÓB. Rodzinne warsztaty plastyczne

HOP SIUP - SCENERIĘ DO BAJKI ZRÓB. Rodzinne warsztaty plastyczne

Kategoria

sztuka / plastyka

Opis

Hop Siup to nagrodzone w 2019 roku przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej cykliczne warsztaty teatralno – plastyczne, które odbywają się w jedną niedzielę w miesiącu. Do każdych zajęć powstaje autorski scenariusz, który zawiera fragmenty lub całość bajek, opowiadań, fraszek.

Warsztaty podlegają określonej formie plastycznej, nawiązującej do historii sztuki, teatru i bogactwa artystycznych skojarzeń. Zaczynają się od prezentacji tematu i losowania fragmentów tekstów. Po “burzy mózgów” grupy tworzą własną scenografię i lalki, przy użyciu różnych materiałów.

Warsztaty trwają dwie i pół godziny od godz. 11.00 do godz. 13.30 a ostatnie trzydzieści minut to nasz wspólny spektakl.

Opłata: 10 zł za spotkanie.

25.10.2020 r. - „Teatralna rozgrzewka - na zdrowie".
„Człowiek i zdrowie" I. Krasicki, „Katar" J. Brzechwa, „Pan kotek był chory" ST. Jachowicz, „Na straganie" J. Brzechwa i „Na zdrowie" J. Kochanowski. Naszą scenografią będą akcesoria sportowe. Ożywimy je tak, jak jeszcze nigdy nikt nie widział. Co można zrobić z piłki i hula hop? Nie zabraknie piramidy akrobatycznej i żywieniowej. Dodamy dużą porcję humoru, bo śmiech to zdrowie.

13.12.2020 r. - „Śladem Królowej Śniegu ".
„Królowa Śniegu" H.Ch. Andersen. Jak wygląda biały śnieg w Czarnym Teatrze, Renifer i Rozbójniczka w ultrafiolecie, jaki napis układa Kay i gdzie jest Gerda? Zbudujemy formy lodowca z papieru a lalką nadamy kolory fluorescencyjne.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również