Lista zajęć Warsztat Pieśni Sefardyjskich (ONLINE)

Warsztat Pieśni Sefardyjskich (ONLINE)

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

CANTOS DE SEFARAD - Warsztat Pieśni Sefardyjskich „ONLINE”
sobota 10.04.2021, godz: 18.00-20.00 (na platformie ZOOM)

Warsztat CANTOS DE SEFARAD poprowadzi Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad”).
Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski. Wywodzi się z Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku. Anna Riveiro stosuje techniki wokalne nawiązujące do muzyki dawnej Hiszpanii jak też do wykonań muzyki sefardyjskiej w krajach basenu Morza Śródziemnego. Wszystkie pieśni wykonuje w oryginalnym języku Sefardyjczyków - ladino.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób mających już doświadczenie w śpiewie, jak i tych, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Znajomość nut i języka ladino czy hiszpańskiego nie jest potrzebna - na warsztatach będziemy ćwiczyć wymowę a teksty zostaną przetłumaczone. Uczestnikom warsztatu zostaną przesłane wcześniej materiały. Myślę, że każdy będzie mógł wynieść z tego spotkania coś ciekawego dla siebie, gdyż pieśni sefardyjskie są naprawdę bardzo piękne, a poza tym dają możliwość swobodnej ekspresji, wydobycia emocji i otwarcia głosu.
Więcej o muzyce sefardyjskiej: https://annariveiro.com/programy/muzyka-sefardyjska/


Warsztat przeznaczony dla młodzieży, studentów i dorosłych (bez limitu wieku).
Ilość uczestników: max - 15 osób,
Koszt warsztatu: 100 zł od osoby.


ANNA RIVEIRO
Charyzmatyczna wokalistka, trenerka głosu, solistka kantoralna, gitarzystka, producentka muzyczna.
Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów (World music). W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Hiszpanii, Meksyku, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska.
Anna Riveiro uważana jest na świecie za mistrzynię pieśni sefardyjskich a jej interpretacje uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem. Wystąpiła m.in. na jubileuszowej edycji 10' MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania), gdzie koncertowała jako pierwsza artystka z Polski w historii tego słynnego Festiwalu. Jako gwiazda muzyki sefardyjskiej wystąpiła też na 54' festiwalu JAZZ JAMBOREE w Warszawie oraz na wyjątkowej uroczystości otwarcia jedynej w Polsce synagogi sefardyjskiej, odrestaurowanej w Zamościu.

Dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych. W jej bogatej dyskografii znajduje się m.in. kilka płyt z pieśniami sefardyjskimi z różnym instrumentarium i w odmiennych stylach a jej płyty z pieśniami sefardyjskimi: „Lunas olvidadas” i „Dos amantes” nagrane zostały pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie. Płyta „Dos amantes”, nagrana w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, była owocem projektu: BAJO EL CIELO DE SEFARAD (POD NIEBEM SEFARDAD), zorganizowanego przez Artystkę we współpracy z Instytutem Cervantesa, Polskim Radiem oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES a także udziela indywidualnych lekcji śpiewu (również „online”) stosując autorską szkołę nauczania w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO.
Więcej o twórczości Anny Riveiro: https://annariveiro.com/

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również