Lista zajęć Daniel Chmielewski Narracje komiksowe - Kolegiacka

Narracje komiksowe - Kolegiacka

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Nazwa zajęć: Narracje komiksowe
Instruktor: Daniel Chmielewski
Wiek: 10+ lat
Dzień i godzina zajęć: czwartek, godz. 16:30 - 18:00
Koszt: 130 zł miesięcznie (1xtyg.)

Możliwość skorzystania ze zniżki 50% na jedne wybrane zajęcia po okazaniu w Recepcji CKW: Karty Dużej Rodziny. Zniżka nie obowiązuje na zajęciach: indywidualnych, komputerowych, językowych z native speakerem, sprytne główki, zumba gold, ceramika, stolarstwo, śpiew dla kobiet w ciąży.

Opis zajęć:
Komiks to nie tylko kolorowe pisemka z przygodami dla dzieci, to cały język, którego opanowanie pozwala nam lepiej rozumieć film, literaturę, sztukę i teatr, (bo po części z każdej z tych dziedzin na swój sposób korzysta). Kurs prowadzony jest dwutorowo: na każdych zajęciach uczestnicy dostają zadanie służące pogłębieniu wiedzy i umiejętności praktycznych, jednocześnie każdy pracuje w indywidualnym trybie - więc niektórzy będą przez kilka tygodni pracować nad jedną formą komiksową, inni ćwiczyć anatomię, jeszcze inni pracować nad scenariuszami, zależnie od własnego trybu pracy, umiejętności i upodobań.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:
anatomia; prowadzenie czytelnej narracji; tworzenie ilustracji, paska komiksowego, krótkiej formy; pisanie scenariusza; tworzenie storyboardu; dobieranie właściwego stylu rysunkowego do sytuacji; kompozycja w rysunku; posługiwanie się różnymi ołówkami, kolorem; redakcja i korekta; ekonomia czasu (jak dobrze rozplanować czas pracy, jak efektywnie pracować w danych widełkach czasowych), world building, przekazywanie emocji w historii, budowanie wiarygodnych postaci, komiks dokumentalny.

W trakcie roku przygotowywane są małe wystawy i publikacje prac.
Wyniesione z zajęć umiejętności przydadzą się w szkole – w pisaniu czytelnych i interesujących wypracowań, przygotowywaniu estetycznych plakatów i prezentacji – jak i ogólnie pozwolą rozwinąć krytyczne myślenie i wrażliwość na otaczający nas świat.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również