Lista zajęć Kosmiczne Zacisze Noc Muzeów 2022 PLASTELINOWY WSZECHŚWIAT I

Kosmiczne Zacisze Noc Muzeów 2022 PLASTELINOWY WSZECHŚWIAT I

Kategoria

sztuka / inne

Opis

KOSMICZNE ZACISZE

**14 maja 2022, sobota

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy online od 9.05.22 od godz. 9.00

Kosmiczna Noc Muzeów na Zaciszu to obietnica niezwykłych przygód, ciekawostek i edukacyjnych zabaw, nieziemskich tajemnic, podróży na księżyc i nie tylko...

W programie:

pokaz rozgwieżdżonego nieba w mobilnym planetarium - „Nasze niebo” - pokaz o tym co widać na niebie. Obejrzymy fazy Księżyca i planety Układu Słonecznego, kometę i deszcz meteorów oraz Drogę Mleczną. Nauczymy się rozpoznawać najjaśniejsze gwiazdy i charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdozbiory, poznamy gwiazdozbiory zodiakalne. Dowiemy się także dlaczego gwiazdy świecą i jaką gwiazdą jest Słońce. Zobaczymy jak nasze niebo zmienia się w ciągu nocy i roku.

warsztaty astronomiczne - „Najpiękniejszy gwiazdozbiór" – warsztaty o tym jak powstają gwiazdozbiory, które z nich są najciekawsze i jak z bliska wyglądają gwiazdy, które tworzą konstelacje, to tematy które dzieci poznają podczas tych warsztatów. Oryginalną i efektowną pamiątką z zajęć będzie samodzielnie wykonany najpiękniejszy gwiazdozbiór,
w którym błyszczące koraliki zastąpią najjaśniejsze gwiazdy.

Grupa I, godz. 16.00 - 18.10, dzieci 8-10 lat

Plastelinowy wszechświat – warsztaty plastelinowe

Grupa uczestniczyć będzie w pokazie w planetarium i w warsztatach astronomicznych, na koniec wspólnie wykonają zbiorową makietę z plasteliny “Komos w oczach dziecka”. Będzie to kosmos pełen latających spodków, robotów, nieziemskich pojazdów i budowli... Wszystko co tylko Wam się wymarzy!

INFORMACJE OGÓLNE:

Wszystkie wydarzenia w ramach Nowy Muzeów 2022 w Domu Kultury są bezpłatne jednak obowiązują na nie zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Na wszystkie zajęcia prosimy o założenie czegoś wygodnego co można wybrudzić.

Na uczestników warsztatów w DK Zacisze czekać będzie pyszna lemoniada, a Zacisze Cafe będzie oferowało tego dnia kosmiczne muffinki i niebiańskie gofry.

Wydarzenie jest częścią warszawskiej Nocy Muzeów 2022.

Zaciszański kosmos czeka na swoich odkrywców! Rezerwuj czas!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 16:00
14.05.2022
2 godz. 10 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Sala Teatralna piętro I

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również