Lista zajęć Patryk Mogilnicki Rysowanie stripu komiksowego - miesięczny kurs
Opis
Rysowanie stripu komiksowego - miesięczny kurs
Młodzież, dorośli, seniorzy
**Czwartki, 17.30-20.30, terminy spotkań: 5, 12, 19 i 26 marca 2026
• opłata jednorazowa: 170 PLN
Prowadzi: Patryk Mogilnicki
UWAGA: zapisy online zostaną otwarte 5 stycznia 2026 o godzinie 12.00
Stworzenie swojego autorskiego paska komiksowego (comic strip) - krótkiej dowcipnej historyjki obrazkowej składającej się od dwóch do kilku kadrów komiksowych. Uczestnicy warsztatów wymyślają swojego bohatera (przy założeniu, że docelowo stripy te ukazywałyby się w czasopiśmie typu tygodnik kulturalny lub społeczno-politycznym jako komentarz do wydarzeń ze świata lub kraju lub były ilustracją do felietonu - więc główna postać lub postaci, stylistyka całości powtarzałyby się cyklicznie, jak to jest np. w Garfieldzie), wymyślamy anegdotkę i żartobliwą pointę, szkicujemy pomysły. Strip może być komentarzem do jakiegoś wybranego przez uczestników wydarzenia politycznego, społecznego lub kulturalnego z kraju lub zagranicy. Tematem może być gafa jakiegoś polityka, kontrowersje związane z czyjąś wypowiedzią lub wydarzeniem, coś aktualnego (to ma być autorski komentarz do wybranej sytuacji) lub własna indywidualna historia. Prowadzący przeprowadza uczestników przez cały proces rysowania, od analizy pomysłów i szkiców, przez kolejne partie aż do skończonego komiksu. Każdy pracuje w technice, która jest mu bliska, czy to analogowo czy digitalowo - uczymy się przede wszystkim myśleć o projekcie, tego jak na bazie kilku kadrów zbudować przejrzystą narrację (początek, rozwinięcie, pointa).
Uwaga: konieczność posiadania laptopa z pakietem Adobe
Patryk Mogilnicki - ilustrator, projektant graficzny, autor książek promujących współczesny polski design i ilustrację (m.in. „Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja" (Karakter, 2017).
Publikował swoje ilustracje w większości polskich magazynów, od wysokonakładowych (Przekrój, Wprost, Zwierciadło), przez polskie edycje zagranicznej prasy (m.in. Playboy, Newsweek, Esquire), po bardziej niszowe tytuły (m.in. , Exklusiv, Kukbuk, K Mag, Gaga), a także czasopism zagranicznych, takich jak włoski Vice, angielski Pickles czy Fast Company z Nowego Jorku. Autor ilustracji do książek dla dzieci - „Brud" Olgi Woźniak) i „Bliźnięta" Pawła i Piotra Sitkiewiczów. Współpracował jako ilustrator z Goethe-Institut Warschau, Instytutem Adama Mickiewicza, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Książki i Łódź Miasto Filmu.
Projektuje plakaty koncertowe, teatralne, filmowe czy okładki płyt.
Obecnie jest także wykładowca Rysunku Ilustracyjnego na School of Form.
www.facebook.com/patryk.rysunki
www.behance.net/patrykmogilnicki
WAŻNE INFORMACJE:
• Przy zapisie naliczana jest obowiązkowa opłata za pierwszy miesiąc zajęć. System pokazuje wszystkie raty z kolejnych miesięcy, ale nie trzeba ich opłacać przy zapisie.
• Prosimy zapisywać się na zajęcia na początku miesiąca, by rata została zaksięgowana na dany okres rozliczeniowy. W innym wypadku prosimy o kontakt telefoniczny.
• Opłata za zajęcia jest stała niezależnie od liczby dni zajęciowych przypadających w danym miesiącu rozliczeniowym i nie podlega zwrotowi z tytułu niewykorzystania zajęć.
• W przypadku rezygnacji z zajęć uczestnik zobowiązuje się do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji, najpóźniej na ostatnich zajęciach miesiąca, w przeciwnym razie opłaty będą nadal naliczane.**
PRACOWNIE ARTYSTYCZNE, ul. Foksal 11, IV p.
Instruktor
Lekcje
| # | Data | Czas trwania | Grupa | Miejsce |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
czw, 17:30 05.03.2026 |
3 godz. |
Warszawa, Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne |
|
| 2 |
czw, 17:30 12.03.2026 |
3 godz. |
Warszawa, Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne |
|
| 3 |
czw, 17:30 19.03.2026 |
3 godz. |
Warszawa, Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne |
|
| 4 |
czw, 17:30 26.03.2026 |
3 godz. |
Warszawa, Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne |