Lista zajęć Marta Rybicka Dokumentalista vs Fotoreporter

Dokumentalista vs Fotoreporter

Kategoria

sztuka / fotografia

Opis

Prowadzenie: Marta Rybicka vs Sławek Kamiński  
Chyba każdy marzy o tym, aby jego zdjęcia były coraz lepsze, nietuzinkowe i zapadające w pamięć. Pomożemy Ci w tym. Jeśli jesteś początkującym, ambitnym fotografem, znasz podstawy kompozycji, znasz podstawy obróbki zdjęć, chcesz pokazywać otaczający Cię świat, lubisz fotografować w różnych miejscach, jesteś uważnym obserwatorem rzeczywistości, widzisz coś, czego nikt nie potrafi zauważyć...te warsztaty są dla Ciebie!  
My jesteśmy praktykami z dużym doświadczeniem, dla których fotografia to wielka pasja, ale też praca. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą. Spróbujemy nauczyć Cię jak patrzeć, szybko oceniać sytuację, być elastycznym i szybko podejmować decyzje.

  • Jak patrzeć, żeby zostać doskonałym obserwatorem?
  • Jak uchwycić chwilę, która na zdjęciu w pełni opowie daną historię i pokaże sens zdarzenia?
  • Jak robić zdjęcia czytelne, proste i dobrze skomponowane?
  • Jak wykonać felieton, czyli historię opowiedzianą jednym zdjęciem?
  • Jak sprawić, żeby Twoje zdjęcia wywoływały reakcje u odbiorców, mogły działać na ich zmysły i wrażliwość, a nawet szokować?
  • Jak fotoreportaż zmieniał się na przestrzeni lat i jaka jest różnica między zdjęciem prasowym a dokumentalnym?
  • Jak wykorzystać głębię ostrości, wieloplanowość i światło w portrecie?
  • Jak etyka i podejście do drugiej osoby wpływają na końcowy efekt?  

Opowiemy, jak pracuje dokumentalista, a jak fotoreporter prasowy. Pokażemy różnicę w podejściu do tematu i bohatera naszych materiałów. Będziemy się często sprzeczać, bo na co innego zwracamy uwagę.  
Temat. Podczas warsztatów wyjdziemy zrealizować materiał. Spróbujemy poradzić sobie z ograniczeniami. Podpowiemy, czego szukać i jak opowiedzieć zadany temat. Sprawdzimy też, jak radzicie sobie z podejściem do bohatera fotografii.  
Sprzęt. Każdy pracuje na własnym aparacie. Opowiemy o wyborze sprzętu i jego zastosowaniu i zupełnie innych potrzebach dokumentalisty i fotoreportera. Podpowiemy jak szybko poznać swój aparat i wykorzystać jego możliwości.  
Edycja. Praca nad reportażem czy dokumentem, nie kończy się zaraz po zrobieniu zdjeć. To dopiero początek przygody. Opowiemy jak wybierać zdjęcia – szybko, jeszcze w aparacie. Jak potem je układać oraz jak je opisywać (captions).  
Opowiemy też o naszej pracy, odpowiemy na każde pytanie. Pokażemy nasze najlepsze zdjęcia i omówimy wasze. Patrząc na wasze zdjęcia, wskażemy mocne punkty, oraz te obszary, które wymagają szczególnej troski i pracy.  
Warsztaty kierowane są do osób mających doświadczenie i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią.    

Cena: 500 zł
Grupa do 10 uczestników    
Prowadzący:  
Sławek Kamiński: Fotoreporter. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej. Zdobywca nagrody głównej Grand Press Photo 2019 oraz pierwszej nagrody w kategorii Wydarzenia. Od 28 lat fotoreporter Gazety Wyborczej. Jego prace publikowane były również m.in. w Polityce, Newsweeku, Wprost, National Geographic, Tygodniku Powszechnym, a także w takich tytułach zagranicznych jak francuski Liberation, amerykański Newsweek czy niemiecki Berliner Zeitung oraz Stern. Jego zdjęcia pojawiły się rownież w kilkudziesięciu książkach. Brał również udział w dużych realizacjach reklamowych. Jego newsowe zdjęcia można zobaczyć w serwisie Agencji Gazeta oraz Reuters. Prowadzi warsztaty fotograficzne w ramach Fotografuj lepiej oraz Fotoakedemii Canona.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
24-25 październik


# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
26.09.2020
8 godz. Dokumentalista vs Fotoreporter Warszawa,
Służewski Dom Kultury - Pracownia fotograficzna (SDK)
2 nd, 10:00
27.09.2020
8 godz. Dokumentalista vs Fotoreporter Warszawa,
Służewski Dom Kultury - Pracownia fotograficzna (SDK)
3 sb, 10:00
24.10.2020
8 godz. 24-25 październik Warszawa,
Służewski Dom Kultury - Pracownia fotograficzna (SDK)
4 nd, 10:00
25.10.2020
8 godz. 24-25 październik Warszawa,
Służewski Dom Kultury - Pracownia fotograficzna (SDK)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również