Lista zajęć Szycie dla dzieci

Szycie dla dzieci

Kategoria

inne / inne

Opis

Szycie dla dzieci to połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne.

Realizacja własnych projektów daje dzieciom niesamowitą satysfakcję i buduje poczucie własnej wartości. Dzieci z dumą tworzą szyciowe zabawki, części garderoby oraz wszelkie tekstylne dodatki do wnętrza. Tworzą coś dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. W Akademii Pasji prowadzimy zajęcia szycia dla dzieci w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania.
Kursy szycia dla dzieci bawiąc - uczą. Uczą kreatywności, wiary w swoje możliwości, wyrabiają zdolności manualne. W czasie kursu dzieci poznają rodzaje ściegów, rodzaje tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki, uszyją przytulanki, piórnik z prawdziwym suwakiem, torebkę jeansową, spódnicę, legginsy oraz wiele innych części garderoby. Będziemy również szyć ozdoby świąteczne oraz prezenty na różne okazje. Uczestnicy zabierają ze sobą wszystko, co zostanie przez nich wytworzone w ramach zajęć!

W czasie każdego kursu zapewniamy:

 • Tkaniny i filc do szycia
 • Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
 • Odpowiednio wyposażone sale w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o regulowanej wysokości
 • Kameralne grupy
 • Napoje i słodycze

Grupa 6 - 8 lat
PONIEDZIAŁEK 17:00 - 19:00
ŚRODA 17:00 - 19:00
To najbardziej kreatywna z wszystkich grup. Dzieci w tym wieku mają dużo pomysłów które chciałyby realizować. My dajemy im możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych i wiary że mogą urzeczywistnić swoje wyobrażenia. Dzieci chętnie tworzą ozdoby z filcu, świetnie dają sobie radę z szyciem ręcznym, a po wprowadzeniu także z szyciem na maszynie.
Chcą szyć wszystko!! Dla siebie, dla rodzeństwa, dla piesków i kotków… również prezenty dla rodziców.
Dzieci w grupie najmłodszej szyją na różnych modelach maszyn firmy Janome.

Grupa 9 - 11 lat
WTOREK 15:00 - 17:00
CZWARTEK 17:00 - 19:00
Grupa, która wszystkich zaskakuje swoimi pomysłami i zaangażowaniem. Dzieci które umieją rozróżnić tkaninę od dzianiny, które same tworzą formy, mają własny styl, który umieją przedstawić w swoich projektach. To grupa, która chętnie tworzy ubrania, dodatki jak i wszelkie szkolne akcesoria. Dzieci używają różnych technik szycia, pracują chętnie na overloku i maszynie wieloczynnościowej. Doceniają umiejętności szycia ręcznego. Ich pracę mogłyby zagościć na najlepszych kiermaszach DIY i Hand made.
Uczestnicy korzystają z maszyn Janome Juno E1015.

MŁODA PROJEKTANTKA
Grupa 12 - 15
WTOREK 17:30 - 19:30

Grupa 15 - 17 lat
PIĄTEK 17:00 - 19:00
Najnowsza z naszych grup, do której zapraszamy dzieci od 13 roku życia. Są to nastolatki, które chcą samodzielnie projektować swoje ubrania i akcesoria, od początku do końca. Od tworzenia konstrukcji przez krojenie materiałów, aż do finalnego szycia według projektu. Nauczymy się robić formy odzieżowe na własne wymiary. Modelować szablony, tworząc indywidualną kolekcję ubrań, dodatków czy toreb. Zapraszamy wszystkie nastolatki, które chciałyby wyrazić swój styl poprzez tworzenie własnej odzieży!

Cel:

 • Nauka szycia na maszynie z elementami szycia ręcznego
 • Nauka czytania wykrojów
 • Nauka samodzielnego przygotowania materiału, wykroju, a także finalnego szycia

Korzyści:

 • Umiejętność samodzielnego szycia
 • Rozwijanie wyobraźni, poczucia przestrzeni i ergonomii
 • Wyrażanie siebie poprzez własnoręcznie uszyte stylizacje

MŁODA PROJEKTANTKA Grupa 10 - 13 lat (kontynuacja nauki)
SOBOTA 11:30 - 13:30
To grupa kontynuująca naukę.
Uczestnicy grupy II stopnia korzystają z maszyn Janome Juno E1015.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również