Lista zajęć LATO W KADRZE: break dance/ warsztaty komiksowe (1 tydzień)

LATO W KADRZE: break dance/ warsztaty komiksowe (1 tydzień)

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
01.07.2019
Data zakończenia
05.07.2019
Czas trwania
09:00
Organizator
Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Typ
kolonie
Kategoria
inne ⟩ inne
Liczba uczestników
14
Wolnych miejsc
0
Wiek od
7 lat
Wiek do
9 lat

Opis

Break Dance

Niezwykle efektowna forma tańca. Akrobatyczne ewolucje połączone z czystym, rytmicznym tańcem i muzyką, pozwalające wyzwolić ekspresję. 
Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych elementów tańca Break Dance oraz zapoznają się z techniką wykonywania charakterystycznych dla tego stylu tanecznego figur obrotowych i akrobatycznych.

Hip  Hop

Dynamiczny i energiczny taniec ulicy, łączący i asymilujący techniki takie jak: Breaking, locking, popping, funk i house. Największą popularność zdobył dzięki teledyskom i koncertom wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R&B, pop.

Zajęcia taneczne nieograniczone żadnymi normami. Podczas zajęć dzieci nauczą się choreografii do świetnej muzyki, odwołując się do klasyki tańca Hip-Hop. Zajęcia są dynamiczne, z dużą dawką energii i miękkich, płynnych ruchów.

 

Każdy ma coś do powiedzenia - warsztaty komiksowe

 

Każdy ma coś do powiedzenia - mali, duzi, młodsi i starsi. Opowieści układają się w historie. A historie można przedstawić na przykład za pomocą komiksu. Tusz, akwarele, ecolina, kredki - to niektóre techniki artystyczne, które wykorzystamy podczas warsztatów. Będziemy rysować, malować, wyklejać, projektować. Będziemy wymyślać scenariusze, szkicować, rozmawiać. Powstaną historie, które nasi czytelnicy będą chcieli poznać. Historie mogą być proste i krótkie - ważne żeby wywoływały emocje. Jak to zrobić? Na to jest wiele sposobów. A jakie to sposoby? To już na warsztatach :)

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą tworzyć komiksy! Doświadczenie w rysowaniu nie jest wymagane. Można przynieść swój ulubiony komiks, bo oprócz tworzenia własnych historii porozmawiamy także o komiksach polskich oraz zagranicznych autorek i autorów.

 

Warsztaty poprowadzi Edyta Bystroń - absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Ilustratorka, rysowniczka, twórczyni komiksowa.

Opieka animatorów w godzinach 7.30 – 16.30
Warsztaty w godz. 11.15 – 12.15 – break dance/hip hop (sala 307) oraz 14.15 – 15.45 – “Każdy ma coś do powiedzenia” (sala 217)

 

Lekcje

# Data Dzień Godzina Czas trwania Temat Grupa Sala Miasto Obecność
1 01.07.2019 poniedziałek 07:30 09:00 Sala Wilk z Wall Street - sala konfererencyjna 201, piętro II DK Kadr Warszawa