Lista zajęć Roślinność: Ciało chlebem się stało: Warsztaty piekarsko-zielarskie dla osób queerowych

Roślinność: Ciało chlebem się stało: Warsztaty piekarsko-zielarskie dla osób queerowych

Kategoria

inne / inne

Opis

ROŚLINNOŚĆ #5: Ciało chlebem się stało - warsztaty piekarsko-zielarskie dla osób queerowych.
Chleb i kwiat to życie w czystej postaci. Pokarm dla ciała i rozkwitające piękno. Co się stanie jeśli czułe dłonie uczynią z nich jedność? Jaki smak wypiecze ciepło wspólnoty ciał?
Piąta odsłona Roślinności to przestrzeń zmysłowych eksploracji, kojenia się dotykiem rosnącego ciasta, rozmów o uzdrawiającym potencjale dzielenia się jedzeniem, zbierania dziko rosnących roślin oraz zdobienia nimi wypieków.

Do udziału zapraszamy osoby queerowe, transpłciowe, niebinarne & nieheteronormatywne, a także wszystkie & wszystkich Was, które czują się osobami wyżej zaproszonymi.

Warsztat będzie 2-częściowy:
15.07 / 17:00-19:00 - Spacer szlakiem jadalnych roślin i wspólne nastawianie ciasta na chleb.
16.07 / 13:00-17:00 - Warsztaty piekarsko-zielarskie zakończone otwartą ucztą w ogrodzie.

Prosimy o przemyślaną deklarację udziału tożsamą z możliwością wzięcia udziału w obydwu częściach spotkania : - )

Do zobaczenia w mące i kwietnym pyłku!
Wejściówka: 10 zł (przelew)

“Łatwiej zerwać żelazne kajdany, niż rozerwać wieniec kwiatów”
Abbé Constant

“Nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem, co jest istotą kwiatu. Ale kiedy je zbieram, wiem, że samx staję się kwiatem. I to jest coś takiego, jakby moje ciało zostało wchłonięte przez duszę, a ja zmieniam się w niematerialny zapach i piękno, jak Anima. To wrażenie potrafi wywować nawet malutki fiołek zatnięty w klapę. Zbierać kwiaty znaczy rozkwitać, czyli przejść przez bramę w nieznane. Kiedy zrywam kwiat, przechodzę przez mistyczny most. Dokąd? Nie wiem. Ale czuję, że ogarnia mnie niewyjaśniony zachwyt i otwieram się ku niepoznanym kierunkom bytu.”
Béla Hamvas

“Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki…”
Ewangelia Jana, 6, 51

Gościni - Zuzia Sternicka: Piekarka z zawodu i z zamiłowania. W pracy piekarki najbardziej podoba jej się podnoszenie ciężarów w postaci 25 kilogramowych worków z mąką, utrzymywanie przy życiu zakwasu, parzenie sobie rąk gorącym piecem oraz czysta przyjemność z wyciągania ciepłych bochenków o 5 rano. Jest również propagatorką zdrowego żywienia- prowadziła warsztaty w ramach społecznej akcji Wiem co jem. Prywatnie mieszkanka Grochowa, działaczka społeczna i fanka słuchania muzyki na przedpotopowym walkmanie.

Do kulinarnych eksperymentów zaprasza Ignacy Hryniewicz: osoba kreatywna, projektant doświadczeń, animator artystyczno-kulturalny, niezależny kurator i twórca interdyscyplinarnych projektów społecznych oraz ekologicznych. Fascynuje go praktykowanie utopii w działaniu, operowanie na styku różnych dziedzin, przekraczanie granic wyobraźni, a także inicjowanie twórczego fermentu w kuchni jak i poza nią. Współzałożyciel kolektywu Synergia, w ramach działalności, którego odbyło się kilkanaście transmedialnych wydarzeń we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami. Współdziałał z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Fundacją Bęc Zmiana, Osiedlem Jazdów, Biennale Warszawa, Kuchnią Konfliktu, HER Docs Film Festival, Extinction Rebellion Polska, Wolskim Centrum Kultury, kwartalnikiem Przekrój i wieloma innymi inicjatywami. Niezmiennie głodny wiedzy i nowych doznań.

Autorka obrazu: Lera Dubitskaya
Logo: Kaja Kusztra
Opiekunka cyklu: Dominika Dzieniszewska

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pt, 17:00
15.07.2022
2 godz. Warszawa,
Służewski Dom Kultury (SDK)
2 sb, 13:00
16.07.2022
2 godz. Warszawa,
Służewski Dom Kultury (SDK)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również