Lista zajęć Janusz Kieś Tai Chi-Nikko Style-Radosna

Tai Chi-Nikko Style-Radosna

Kategoria

sport / inne

Opis

Nazwa zajęć: Tai Chi-Nikko Style
Instruktor: Janusz Kieś
Wiek: 18 +
Dzień i godzina zajęc:
wtorek 19.30-21.00

Koszt:
1 x tyg. 150 zł/m-c

Możliwość skorzystania ze zniżki 50% na jednych wybranych zajęciach (poza wymienionymi w regulaminie zajęć) po okazaniu w Recepcji CKW: Karty Dużej Rodziny, KW, legitymacji emeryta.

Opis zajęć:
Tai Chi to starodawna sztuka zachowania sprawności umysłu i ciała doskonalona przez pokolenia chińskich mistrzów.
W szkole Nikko czerpiemy z dorobku rodziny Yang. Kontynuujemy przekaz mistrza Tsa N’ni Tsaia. Szczególny nacisk kładziemy na walory zdrowotne Tai Chi, prawidłową pracę kręgosłupa i oddech oraz pełną życzliwości atmosferę.
W programie 1. i 2. roku:

  • nauka ręcznej 108 formy Tai Chi,
  • qi gong,
  • mindfulness,
  • uelastycznianie ciała,
  • techniki bojowe.

Instruktor:
Janusz Kieś - od 9 lat instruktor w Szkole Nikko Tai Chi Michała Stachurskiego. Ćwiczy od 17 lat. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.
Naukę tai chi rozpoczął od stylu yang w przekazie mistrza Tsa N’ni Tsaia. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując również klasyczny styl chen tajiquan pod kierunkiem wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności w jednym z polskich klasztorów. Dotychczas poza Domami Kultury współpracował z Urzędem Dzielnicy Mokotów, Sportową Rodziną PL, Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego (m.in. produkował filmy instruktażowe) i in. Uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki uprawniają go również do prowadzenia zajęć nordic walking.
Szkoła Nikko Tai Chi istnieje od 2005 r. Działa w kilkunastu miejscowościach w woj. poznańskim i mazowieckim. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi, w dojrzałym wieku oraz chorymi na SM, współpracuje z UTW (wykłady, zajęcia rekreacji ruchowej).
www.nikko-taichi.pl
https://www.facebook.com/taichinikko
https://www.ptsr.org.pl/przydatne_informacje,aktywnosc_fizyczna,399.asp

Instruktor

Recenzje

Prowadzący bardzo elastyczny, troszczy się o każdego uczestnika. GORĄCO POLECAM współpracę z Panem Januszem !!!
Katarzyna C.
06.09.2023 12:27
Najlepsze zajęcia !!!
Anna C.
06.09.2023 12:26

Inni klienci oglądali również