Lista zajęć Kinga Pawełska Weekendowe spotkania z batikiem

Weekendowe spotkania z batikiem

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Batik jest starożytną techniką stosowaną w Indonezji, na Bali, na Javie. W Muzeum Azji i Pacyfiku można podziwiać tkaniny przeznaczone do ubiorów w tej technice.
Jest wiele współczesnych odmian batiku. My na warsztatach weekendowych zajmiemy się prostym batikiem, ograniczając kolory do kilku.
Na początku będziemy robić projekt 1:1.
Mile widziane by uczestnicy przyszły ze swoimi pomysłami- rysunkami, będą tez dostępne wydruki dla inspiracji.
Następnie przenosimy projekt na białą bawełnę i roztopionym woskiem z parafiną pokrywamy miejsca, które mają pozostać białe. Zanurzamy tkaninę w najjaśniejszym kolorze, suszymy a następnie pokrywamy miejsca, które chcemy zachować w danym kolorze i zanurzamy w ciemniejszym lub innym. Powtarzamy proces. Na koniec łamiemy tkaninę by uzyskać crackle i zanurzamy w najciemniejszym barwniku .Po wyschnięciu przeprasowujemy kilkakrotnie przez papiery, by uzyskać zdjęcie wosku z tkaniny.

Miejsce: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2.

Instruktor

Artysta plastyk, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Daleka kuzynka Witkacego po kądzieli, obdarzona talentami plastycznymi, które rozwijała na PWSSP w Poznaniu (dyplom 1993 rok) oraz na ASP w Krakowie (studia podyplomowe ukończone z wyróżnieniem w 2005 roku). Inspiruje się dawną sztuką Japonii, sztuką sakralną i tańcem.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa nr 1
Grupa nr 2
Grupa nr 3


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również