Eko Zima

Kategoria

sport / inne

Opis

Warsztaty surviwalowe, naukowe i rękodzielnicze dla dzieci w wieku 7-12 lat.
✍Zapisy wyłącznie przez portal strefa zajęć od 19.01
Ilość miejsc ograniczona.
✅Koszt 350 zł/osoba

♻Eko zabawa i nauka każdy znajdzie czego szuka – ferie z survivalem, eksperymentami , doświadczeniami i eko - rękodziełem.
-> Codzienne wyprawy do Kampinosu, zjeżdżanie na sankach, wspólne budowanie szałasów, tropienie zwierząt po "białej stopie", dzikie barwienie, wykonywanie eko-pasty do zębów, majsterkowanie oraz widowiskowe doświadczenia wytłumaczone w prosty, zabawny i humorystyczny sposób.

❗Część outdoor przewiduje:

-> Prelekcje multimedialne o bezpieczeństwie podczas zimy: pokazy i klipy multimedialne ze szkoleń survival, praktyczne porady.
-> Prezentacja ekwipunku zimowego w formie aktywizacji ruchowej. Pokaz kamery termowizyjnej i zdjęcia dzieci w podczerwieni.
-> Ratownictwo lodowe dla dzieci
-> Jak zbadać czy lód jest dobry na ślizgawkę? Bezpieczeństwo na lodzie w praktyce, oraz sposoby pomagania podczas załamu lodowego. Zajęcia ruchowe w formie ślizgawki.
-> Bezpieczeństwo na sankach. Z której górki zjechać i jak wybrać bezpieczną? Poznajemy zasady zabawy i trasy, uczymy się skręcać. Zajęcia ruchowe na sankach.
-> Puszcza Kampinoska zimą Jak zmienia się las na zimę? Wycieczka przyrodnicza szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego.
-> Budowa jamy śnieżnej- jak zbudować awaryjne schronienie w zimie? Drążymy jamę śnieżna, zgodnie z najlepszymi praktykami himalajskimi.
❗Część indoor przewiduje takie aktywności:
-> Eko-majsternia - w trakcie zajęć będziemy nadawać drugie życie starym przedmiotom – tworzyć lampy z butelek.
-> dzikie barwienie: naturalne farbowanie t- shirtu i torby materiałowej przy pomocy ziół i przypraw , kolaże roślinne: technika łącząca recyklingowe elementy gazetowe z suszonymi roślinami, korą, liśćmi, piórkami
-> bądź eko- wspólnie tworzymy ekologiczną, węglową pastę do zębów
-> Fizyka dla laika - fala dźwiękowa - co to jest dźwięk i czy można go dotknąć? Czy człowiek słyszy wszystkie dzięki ? Zrobimy instrument dęty z marchewki i gwizdek na ptaki. Usłyszymy metalową sprężynę oraz grające balony i wyjące rury. Przeprowadzimy test ze znajomości instrumentów.
-> Elektryczność - efekty jej działania znane nam są od zawsze ale od około 200 lat wiemy tak naprawdę czym ona jest. Dowiemy się jaka jest różnica między prądem stałym a zmiennym, kto wynalazł żarówkę, świetlówkę oraz kiedy powstała pierwsza elektrownia.
->  Chemiczne bańki mydlane - różne oblicza baniek mydlanych: bańka w bańce, biała bańka mydlana i bańka płonącą, wulkan, rozszczepienie bańki, tańczące ciasto „bańkoladowe” i bańki giganty. Zrobimy mydło oraz domowy płyn do baniek mydlanych.
♻Śmieci i Recycling - wytwarzamy ogromne ilości śmieci (w Polsce rocznie ponad 300 kg/os.). Śmieci nie znikają ot tak i trzeba coś z nimi zrobić. Z wykorzystaniem odpadów (szkło, tworzywa sztuczne, papier/drewno, metal) poznamy problemy z nimi związane i ciekawe sposoby wykorzystania śmieci z uwzględnieniem zasady 3R – Reduce, Reuse, Recycle.
-> Aerodynamika i balony - poznamy głównego bohatera czyli strumień powietrza o prędkości 120 km/h, dowiemy się co możemy zrobić żeby latać, jak zrobić samolot z papieru i helikopter oraz dlaczego kubki mogą latać. Zestrzelimy papierowe kubki z głów powietrzną armatą. Co to jest powietrze? Jak się porusza? Ile go jest i co to jest ciśnienie? Jak to wpływa na nasze życie? Zobaczymy ile powietrza może zmieścić się w płucach i odpowiemy na pytanie, czy każdy przekłuty balon pęka. Zobaczymy różne balonowe figury: balony pożeracze, twistery, szaszłyki, wyjce, balonowe gitary, pojazdy latające i wreszcie - balony giganty. Pojawią się także różnego rodzaju zwierzęta, postacie, kwiaty, miecze i nakrycia głowy.
Prowadzący:
Łukasz Tulej
Podróżnik, instruktor sztuki przetrwania i przyrodnik. Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru, Koribeni . Jest zwolennikiem nauki przez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Trener i specjalista team building. Praktyk, komentator wydarzeń nt. sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych w programach informacyjnych TVP, TVP2, Polsat, TVN. Prowadzi serię programów „Naturalnie Polska” i „Survivalowa rodzina” na Planete +.Instruktor surwiwalu(PAS), płetwonurek(CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT), oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), Instruktor sportu (UE) samoobrony i sportów walki.
Łukasz Bach – kuglarz, ideowiec, szalony naukowiec. Pasjonata eksperymentów i doświadczeń. Twórca "Małego teatrzyku"- mobilnego laboratorium nauki i sztuki.
Weronka Karasek - artystka łącząca formy z pogranicza bioartu, upcyklingu, haftu, fotografii i kolażu. Absolwentka tkaniny artystycznej, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Entuzjastka zielarskich dzikich roślin i leśnych opowieści. Prowadzi warsztaty łączące działania z różnych dziedzin sztuki, upcyklingu, zielarstwa i etnobotaniki.
Kamila Gutowska - pedagog, lokalna aktywistka, pasjonatka domowego majsterkowania i nadawania przedmiotom nowego życia. Zdobywczyni tytułu Bielański Wolontariusz Roku 2019.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również