Capoeira

Kategoria

sport / sztuki walki

Opis

Capoeira– jest jedną z manifestacji kultury brazylijskiej, posiadającą wyjątkowe, charakterystyczne cechy: jest to połączenie gry – tańca – rywalizacji do muzyki granej na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych (berimbau, pandeiro, atabaque), rytmicznych klaśnięć dłoni i piosenek. Capoeira będąca wyjątkowym stylem aktywności jako jedyna ma korzenie brazylijskie i jest ściśle związana z innymi brazylijskimi tradycjami tego kręgu kulturowego. To praca nad koordynacją, zawsze wykonywana do muzyki, co znacznie poprawia wyczucie rytmu, jak i pozwala na zetknięcie się z egzotyczną kulturą Brazylii, jej tradycją muzyczną oraz językiem.
Kamil Głuszek (siódmy stopień zaawansowania – monitor). Swoje zainteresowania Capoeira rozpoczął w drugiej połowie lat 90-tych, a w roku 1998 w Katowicach wziął udział w swoich pierwszych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Brazylii. W roku 2000 był współorganizatorem polskiej filii, brazylijskiej szkoły capoeira – Grupo de Capoeira Beribazu działającej do dzisiaj.W latach 2003 – 2008 w ramach programu zajęć, na wydziałach: Wychowania Fizycznego oraz Turystyki i Rekreacji, przekazywał wiedzę na temat capoeira studentom Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  W latach 2008 – 2009 współpracował z Wyższą Szkołą Humanistyczno- Ekonomiczną w Łodzi, prowadząc zajęcia na wydziale kulturoznawstwa, specjalność; tancerz-choreograf.
Instruktor: Kamil GłuszekKOSZT:120 zł odpłatność ryczałtowa – grupa początkująca 2 x w tygodniu140 zł  odpłatność ryczałtowa – grupa zaawansowana 2 x w tygodniuTERMINY:wtorek, czwartek 18.00 – 19.00 (grupa początkująca)wtorek, czwartek 19.00 – 20.30 (grupa zaawansowana)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również