CAPOEIRA

Kategoria

taniec / inne

Opis

Capoeira to niezwykłe połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. Można się z nią zetknąć na różnego rodzaju imprezach, gdzie jest ona prezentowana w formie pokazów, show czy otwartych zajęć. Piękne akrobacje, taneczne ruchy zgrane z muzyką, okrężne kopnięcia oraz efektowne uniki uświadamiają widzowi, że Capoeira to taniec nie mający nic wspólnego z realną walką, lecz całkowicie podporządkowany muzyce. Specyficzna muzyka, którą gra się na tradycyjnych brazylijskich instrumentach (berimbau, atabaque, pandeiro, agogo, reco-reco) nadaje tempo grze Capoeira oraz określa jej formę. Nauka gry na instrumentach oraz nauka tradycyjnych brazylijskich pieśni Capoeira jest elementem regularnych treningów Capoeira.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

Grupa młodsza, 5-8 lat, poniedziałek i środa, godz. 17.00-17.45
Grupa starsza, 9-13 lat, poniedziałek i środa, godz. 18.00-18.50

Instruktor: Mariusz Sobolewski
Opłata:120zł/miesiąc (15zł/zajęcia)

Instruktor

Przygodę ze sztukami walki zaczął jako nastolatek, od treningów judo i aikido.
Capoeira trenuje nieprzerwanie od 2005 roku.
Posiada drugi stopień instruktorski - Graduado, legitymacje instruktora sportu w samoobronie oraz kurs wychowawcy kolonijnego.
Uczestnik wielu warsztatów ,seminariów i pokazów capoeira w kraju i w Europie.
Zajmował kilkukrotne miejsca na podium w zawodach capoeira.
Swoje doświadczenie pogłębiał też u żródeł capoeira w Brazylii.
W WCK filia Marysin prowadzi zajęcia ze sztuki walki CAPOEIRA, a sekcja zrzeszona jest w największej obecnie wiodącej grupie Capoeira w Polsce czyli Capoeira Camangula, którą kieruje Mestre Nem.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również