Lista zajęć Paula Kinaszewska Ognisko Muzyki Tradycyjnej

Ognisko Muzyki Tradycyjnej

Opis

Zakładamy „Duże Mazurki z Pragi”!

Zachęceni sukcesem Wesołych Mazurków z Pragi myśleliśmy od jakiegoś czasu o stworzeniu podobnego zespołu dla młodzieży i dorosłych. I dziś, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, ogłaszamy nabór do Ogniska Muzyki Tradycyjnej „Duże Mazurki z Pragi”! Spotkania będą się odbywały w środy w Pałacyku Konopackiego, a poprowadzi je Paula Kinaszewska. Zapisy od 12 września.

Głównym zadaniem warsztatów będzie nauka gry skrzypcowej ze słuchu dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Szczególnie zachęcamy rodziców Wesołych Mazurków (byłaby to szansa na wspólne rodzinne muzykowanie), a także dotychczasowych uczestników Potańcówek pałacowych, którzy chcieliby zacząć przygodę z muzykowaniem.

Zaczniemy od śpiewu i zrozumienia rytmu poprzez klaskanie i taniec. Dodatkowo będziemy wybijać rytm na bębnach obręczowych i sekundować na skrzypcach. Cotygodniowe warsztaty poprowadzi Paula Kinaszewska. Po zakończeniu cyklu warsztatów odbędą się warsztaty z Marią Siwiec z wyrywasów oraz z ogrywania melodii przyśpiewkowych.
Planujemy również pokaz prac z potańcówką, podczas której zagrają uczestnicy warsztatów razem z Paulą Kinaszewską, Wowakinem i Wesołymi Mazurkami z Pragi, a zaśpiewa Maria Siwiec. Poza tym planujemy spacery po Pradze-Północ z instrumentami i śpiewem, zachęcając mieszkańców do tańczenia na ulicach. Będziemy także kolędować z muzyką tradycyjną i kolędami życzącymi.

Zajęcia będą się odbywały w środy od 18:45 do 20:15. Zapraszamy początkujących i średniozaawansowanych skrzypków i bębnistów. 21 i 28 września odbędą się warsztaty próbne, płatne po 20 zł. Zapisy od 12 września od 12:00. Od października trzeba będzie zapisać się na cały cykl warsztatów.

Instruktor

Paula Kinaszewska – skrzypaczka, aktorka, wokalistka. Liderka i założycielka zespołów Wowakin i Maryna C. Jako aktorka związaną z teatrem Dramatycznym w Warszawie, a wcześniej z Teatrami Narodowym i Studio w Warszawie oraz Wybrzeże w Gdańsku. Jej trio Wowakin koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych nurtu muzyki tradycyjnej, World Music i Folk w Polsce, a także w Europie. Wydała 2 płyty z Wowakinem, które znalazły się wysoko na liście Transglobal World Music Chart, a drugi album „Wiązanka” zajął II miejsce w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020. Brała udział w działaniach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych. Wielokrotnie doceniana przez krytyków i publiczność, nagradzana najpierw za swoje role teatralne, później za dokonania muzyczne jako wokalistka i skrzypaczka, a także jako animatorka kultury.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również