Lista zajęć Półkolonie Klub Wakacyjnych Przygód 3-7.08
Opis
Klub Wakacyjnych Przygód to przyrodniczo - kreatywne półkolonie z Bemowskim Centrum Kultury
Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, na 5 dni pełnych wakacyjnych przygód i kreatywnych działań.
Z nami nudy nie będzie – dobre relacje, zabawa, bliskość przyrody, twórcze i kreatywne działania oparte na współpracy. Nie zapomnimy o odpoczynku, bo przecież po to są właśnie wakacje!
Program półkolonii letnich:
10-14 sierpnia 2026 roku
• 08:00 – 09:00 gry, zabawy, integracja – spotykamy się MALu „2 Jelonki”
• 09:00 – 10:30 warsztaty kreatywne/kulinarne
• 10:50 – 12:20 warsztaty plastyczne
• 12:20 – 13:30 przerwa obiadowa i warsztaty kreatywne
• 13:30 – 14:30 zajęcia sportowe
• 14:45 – 15:45 warsztaty ”Główka pracuje”
• 15:45 – 16:00 gry i zabawy w MALu
Warsztaty kreatywne i kulinarne
• Warsztaty przyrodniczo kreatywne w duchu edukacji STEAM – „Poznaj świat dzikich zapylaczy – monster Buzz”. Pszczoła miodna jest tylko jednym z około 500 gatunków zapylaczy występujących w Polsce. W czasie warsztatów dowiemy się więcej na ten temat plus każdy wykona swój własny model pszczoły. Z różnorodnych materiałów będziemy tworzyć konstrukcje, ograniczać nas będzie jedynie własna wyobraźnia oraz wylosowane 3 cechy charakterystyczne dla wszystkich gatunków pszczół. Zajęcia łączą matematykę, przyrodę, inżynierię, sztukę, technologię. Pobudzają wyobraźnie i kreatywność.
• Warsztaty upcykingowe – na tych warsztatach z materiałów recyklingowych wykonamy własną zabawkę, którą każdy zabierze do domu. Jako materiał dominować będzie karton, który połączymy z kolorowymi łapaczami słońca.
• Gra terenowa w klimacie przyrodniczo-podróżniczym – „Tajemnice Pandy Wielkiej”. W czasie tej krótkiej podróży poznamy zwyczaje i ciekawostki związane z życiem tych wielkich ssaków. Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się kilku faktów o państwie w którym żyją na wolności. Całość jak zawsze w formie angażujących zadań do odkrycia i wykonania.
• Gra terenowa w klimacie fantastycznym – „Afera zaginięcia smoczych jaj” Czasem trzeba użyć wyobraźni i oderwać się od przyziemnych spraw….szczególnie kiedy okazuje się, że ktoś kto ma bardzo gorący oddech nie jest zbyt zadowolony, bo w gnieździe które założył na dachu budynku Bemowskiego Centrum Kultury brakuje 6 jaj. Zadaniem grupy będzie te jaja odszukać, ale zadanie nie będzie łatwe. Kiedy pojawiają się smoki – wiadomo, że nic nie będzie oczywiste i łatwe. Na szczęście siła w drużynie!
• Warsztaty kulinarne „Smaki lata”
ciasteczka w sylu crumble cookies z lemoniadą arbuzową/pomarańczową
owoce zapiekane pod kruszonką + owocowe szaszłyki
Zajęcia plastyczne „Spotkania z malarzami"
Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z życiorysami artystów i wcielą się w postaci znanych malarzy. Stworzą prace plastyczne, inspirowane jednym z dzieł omawianych artystów.
• Giuseppe Arcimboldo - stworzymy portret cały z produktów spożywczych
• Vincent van Gogh - zrobimy makietę według obrazu przedstawiającego pokój artysty
• Tadeusz Makowski - zrobimy rzeźbę przedstawiającą dzieci z obrazów malarza
• Gustaw Klimt - wykonamy złoty obraz
• Malowidła naskalne -wykonamy swoją wersję malowideł naskalnych
Warsztaty główka pracuje
Zajęcia dla dzieci, które lubią wyzwania – logiczne, pamięciowe i kreatywne, czyli lubią ruszać główką. W ramach zajęć dzieci zdobywają sprawności w następujących obszarach:
• Pamięć i koncentracja - dzieci będą w zapamiętywać listę zakupów, rysować pokazany wcześniej obrazek z pamięci, pisać ręką niedominującą, wspak lub oburącz albo ćwiczyć szybkie pisanie i pisanie ze słuchu.
• Logiczne myślenie - w ramach zajęć młode bystrzaki rozwiążą zagadki logiczne typu sudoku, proste krzyżówki, wykreślanki, szukanie par, szukanie określonych elementów/zmian w pomieszczeniu etc.
• Kreatywność - ćwiczenie kreatywności to zadania typu wymyślenie jak najwięcej wyrazów z rozsypanki literowej czy innych zastosowań produktów codziennego użytku albo narysowanie rysunku składającego się z samych kwadratowych elementów.
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe dla dzieci łączące zabawę, ćwiczenia koordynacji, zwinności, siły i wytrzymałości. Poprzez gry i zabawy z przyrządami, dzieci rozwijają umiejętności społeczne, kształtują nawyki zdrowotne, uczą dyscypliny i zasad fair play. A wszystko to w przyjaznej, radosnej atmosferze, dostosowanej do wieku. Stacje crossfitowe, tory przeszkód, tabata, zabawy ruchowe, stretching i zumba.
Wycieczka
Podczas półkolonii zaplanowana jest wycieczka do „Labiryntu pod Warszawą” w Milanówku – gdzie dzieci będą rozwiązywały zagadki, rozpalimy wspólnie ognisko i zjemy pieczone kiełbaski, planujemy też sportowe rozgrywki i wspólną zabawę.
Godziny warsztatów mogą nieznacznie ulec zmianie
KOSZT: 1050 zł za udział w jednym tygodniu wakacji dla jednego dziecka (cena z obiadem)
Ważne. Prosimy o terminowe wnoszenie opłat:
I turnus (03-07/08) do 13 lipca 2026
II turnus (10-14/08) do 20 lipca 2026
Sposób wpłaty:
Przelew: 50 1240 2034 1111 0010 1127 9175 W tytule przelewu prosimy dopisać imię i nazwisko uczestnika oraz numer turnusu (turnus I, turnus II), którego dotyczy przelew.
Kontakt:
W godzinach 10:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku
Magda Olszewska, [email protected], 798 991 785
Ewa Świetlik, [email protected] , 506 878 882
Ilona Sawicka, [email protected] , 507 191 238
Monika Toporowicz, [email protected] , 500 096 853
Ważne
Wszyscy uczestnicy przynoszą obuwie na zmianę, wygodny strój oraz II śniadanie i butelkę wody.
Instruktor
Brak przypisanego instruktora
Lekcje
Brak ustawionych lekcji