Lista zajęć Napieralski &Tulej Wyprawa survivalowa Kampinos 1863

Wyprawa survivalowa Kampinos 1863

Kategoria

sport / inne

Opis

Ruszamy w las!!
Zapraszamy na pieszą wyprawę do Kampinosu śladami Powstania Styczniowego z Mateuszem Napieralskim i Łukaszem Tulejem.
Będzie to interaktywna lekcja historii z elementami survivalu.
✅Podczas wyprawy dowiemy się jak wyglądała kuchnia powstańcza, warunki życia w lesie, weźmiemy udział w pokazie pozyskiwania wody pitnej poprzez użycie polowego filtu do wody.
✅Dowiemy się też jakich sposobów używali powstańcy aby zmylić przeciwnika i jak jak radzili sobie w puszczy uciekinierzy z branki warszawskiej, którzy ruszyli w styczniu 1863 r. do kampinoskich lasów, by zorganizować się w oddział powstańczy.

Główne punkty wyprawy:

�Start i meta: początek szlaku niebieskiego w Laskach, przystanek Sokołowskiego 01 (przy ulicy 3 Maja). Można dojechać również samochodem, obok jest parking.
�Lipków - tutaj stacjonował oddział powstańczy z branki warszawskiej. O bogatej historii Lipkowa, tamtejszej parafii i dworu opowie nam Mateusz Napieralski
� Izabelin - krzyż 1863 - tajemniczy relikt przeszłości

Trasa łatwa – około 7 km. Czas trwania wędrówki około 3,5-4 godziny z przerwami na opowieści i zadania survivalowe.

Projekt Kampinos 1863 jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski z Programu Patriotyzm Jutra.

udział bezpłatny - obowiązują zapisy: https://tiny.pl/711rs

Na wyprawę mogą się udać wyłącznie zapisani i potwierdzeni przez nas uczestnicy. Wyprawa wyłącznie dla osób powyżej 12 roku życia. Ilość miejsc ograniczona.

Uwaga!! Ważne!
Udział w wyprawie równoznaczny jest z wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku uczestnika/uczestniczki utrwalonego w ramach projektu Kampinos 1863 - ekspedycje survivalowe szlakiem Powstania Styczniowego, dnia 13 lub 27. 09 .2020 przez Bielański Ośrodek Kultury, z siedzibą w Warszawie 01-913, przy ul. Goldoniego 1, posługujący się nr NIP: 118 013 05 77.

Zgoda dotyczy w szczególności wykorzystania wizerunku w materiałach promocyjnych, na stronie internetowej, na plakatach, w folderach - w ramach projektu Kampinos 1863 - ekspedycje survivalowe szlakiem Powstania Styczniowego, realizowanego w ramach programu “Patriotyzm Jutra”.

Instruktor

Łukasz Tulej - Podróżnik, instruktor sztuki przetrwania i przyrodnik. Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru, Koribeni . Jest zwolennikiem nauki przez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Trener i specjalista team building. Praktyk, komentator wydarzeń nt. sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych w programach informacyjnych TVP, TVP2, Polsat, TVN. Prowadzi serię programów „Naturalnie Polska” i „Survivalowa rodzina” na Planete +.

Instruktor surwiwalu(PAS), płetwonurek(CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT), oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), Instruktor sportu (UE) samoobrony i sportów walki (PAS)

Mateusz Napieralski
Autor książki „Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców”, powstałej w ramach projektu „Archiwum Wólki” we współpracy z Filią Bielańskiego Ośrodka Kultury i Dzielnicy Bielany. Archeolog, pasjonatem dziejów Warszawy, szczególnie dzielnicy Bielany. Na co dzień pracuje w Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej. W projekcie odpowiadać będzie za wątek historyczny.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również