Lista zajęć Anika Kamińska Taniec afrykański, środa godz. 20.30-22.00

Taniec afrykański, środa godz. 20.30-22.00

Kategoria

taniec / inne

Opis

środa
godz. 20.30-22.00
instruktorka: Anika Kamińska
opłata: 120 zł/ mies., zajęcia próbne: 30 zł
sala: Czarny łabędź, 316, III piętro

Zbieramy nową grupę! Zapraszamy do zapisów

Zapraszamy na regularne zajęcia z tradycyjnego tańca afrykańskiego na poziomie początkowym – otwartym. Do grupy można dołączyć w każdym momencie.
Afro jest bardzo żywiołową i naturalną formą ruchu o pięknej, długowiecznej tradycji. Dzięki afro można nauczyć się swobody wyrazu ciała, nabrać dobrej kondycji i samopoczucia. Jest to zastrzyk energii i radości możliwy do przyswojenia dla każdego, bez względu na zdolności i predyspozycje. Jeżeli poszukujesz powrotu do korzeni, chcesz wejść w kontakt ze swoim ciałem i poczuć dziki zew, te zajęcia są dla Ciebie. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego lub chęci podkreślenia walorowi cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych.
Nauka tego tańca, to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.
Zajęcia prowadzi Anka Kamińska – instruktorka, tancerka, muzyk, wieloletnia pasjonatka kultury zachodnioafrykańskiej.

Recenzje

Najlepszy kurs świata, niestety wyjeżdżam więc muszę chwilowo zrezygnować
Marcin S.
03.11.2021 16:27

Inni klienci oglądali również