Lista zajęć Rekreacja i sport: gimnastyka Pilatesa

Rekreacja i sport: gimnastyka Pilatesa

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
18.09.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
47
Wolnych miejsc
3
Wiek od
16 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Technika Pilates jest formą treningowo-terapeutyczną o charakterze profilaktyczno-leczniczym. Łączy elementy gimnastyki, jogi i baletu. Skierowana jest do każdego bez względu na wiek, płeć, stopień sprawności, a także do osób z nadwagą i osób powracających do sprawności fizycznej po kontuzjach. Metoda została stworzona około 75 lat temu przez Josepha Pilatesa (1880-1967). Mawiał on, że opracował technikę ćwiczeń, wyprzedzającą swoją epokę o pięćdziesiąt lat. Potwierdzeniem jego słów jest niezwykła popularność tej metody w czasach nam współczesnych. Z jednego zakładu w Nowym Jorku, do którego uczęszczali zawodowi tancerze, rozpowszechniła się na cały świat. Technika Pilates jest określana jako „gimnastyka rozumna”. Wymaga od ćwiczącego wielkiej koncentracji, opanowania i dokładności. Celem ćwiczeń jest wzmacnianie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za prawidłową postawę ciała i silny kręgosłup. Systematycznie praktykowana pod okiem wykwalifikowanego instruktora przyniesie, już po kilku tygodniach, wspaniałe efekty dla zdrowia i urody.

Efekty systematycznego treningu Pilates:

- wzmocnienie mięśni głębokich, stabilizujących kręgosłup

- zwiększenie elastyczności i wytrzymałości kręgosłupa

- poprawa zakresów ruchu w stawach

- poprawa równowagi i koordynacji ciała

- wzmocnienie mięśni posturalnych odpowiedzialnych za prawidłową postawę i wygląd ciała (mięśni brzucha, grzbietu, pośladków)

- delikatne wyrzeźbienie mięśni, wysmuklenie sylwetki

- zmniejszenie lub likwidacja bólów kręgosłupa

- zwiększenie świadomości własnego ciała

- rozluźnienie, relaksacja, odstresowanie, poprawa samopoczucia

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i i czwartki - godz. 18.00 grupa początkująca, godz. 19.00 grupa średniozaawansowana; środy - godz. 19.00 grupa zaawansowana.

Piewrsze zajęcia 17 września (poniedziałek)

Koszt:

1 x tygodniu - 45 zł/mc

2 x tygodniu - 70 zł/mc

Prowadzący: Magdalena Wrona 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wydział: fizjoterapia. Ukończyła studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne oraz wychowanie fizyczne. Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej od 2002 r. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy fizjoterapeuty. Od 2006 r. specjalizuje się w popularnej technice J. Pilates.  Posiada dyplom Instruktora Techniki Pilates Michaela Kinga w Londynie. Szkoleniowiec na kursach dla nauczycieli, fizjoterapeutów, instruktorów fitness. Od 1997 roku prowadzi zajęcia z różnorodnych form fitness. Dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego. Od 1990 roku prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi (taniec nowoczesny, towarzyski, cheerleaders). Była tancerka Formacji Latynoamerykańskiej AKANT Radom, wielokrotnego mistrza i vice-mistrza Polski.

Ukończone kursy i szkolenia:

- Pilates dla Ciężarnych i Osób Starszych – 2008

- OM Streching & Relaks - 2009

- Pilates Matwork I - 2010

- Pilates Matwork II -2010

- Pilates Matwork III- 2011

- Open Mind Pilates Convention 2 – 2011

- Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego w Koszęcinie- 2011

- Euro Fitness Star Convention & Education - 2012

- Open Mind Pilates Convention 2 – 2012

- OM Pilates EVENT  2013 – jako PREZENTER

- Dwuletni kurs kwalifikacyjny Instruktora Tańca Towarzyskiego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie – 2016

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa I (godz. 18:00)
Grupa II (godz. 19:00)
Grupa III (środa)


Brak ustawionych lekcji