Lista zajęć Rekreacja i sport: gimnastyka dla seniorów

Rekreacja i sport: gimnastyka dla seniorów

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
01.10.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
21
Wolnych miejsc
19
Wiek od
55 lat
Wiek do
99 lat

Opis

Proponowana przez nas gimnastyka dla seniorów to okazja na poprawienie kondycji ruchowej osób w wieku 55+ pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który dba, aby wszystkie ćwiczenia były wykonywane w prawidłowy sposób bez zbędnego obciążania stawów czy kolan. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że regularne uprawianie sportu przyczynia się nie tylko do podwyższenia jakości życia, ale również do jego wydłużenia. Zachęcamy zatem wszystkich seniorów do przyłączenia się do naszego treningu, na który składa się specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń, aby były one bezpieczne, efektywne, wpływały na odpowiednie dotlenienie organizmu, a nawet pozwalały obniżyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zapobiec wielu chorobom, jak choćby depresji.

Trening skoncentrowany jest na uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych. Celem zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa i rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych, przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Zajęcia łączą klasyczne ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej i kompensacyjnej , elementy pilates, rehabilitacji oraz stretchingu. Prowadzone są na boso.

Ćwiczenia opracowane są w taki sposób, by nie były zbyt męczące, zrozumiałe jest bowiem, że osoby, które się im poddają, początkowo nie mają zbyt dobrej kondycji. Są to często także osoby, po różnego rodzaju urazach i mające wiele problemów. Specjalnie dobrany pakiet ćwiczeń, czerpiący z różnych systemów, daje doskonałe efekty. Bardzo łatwo można dostrzec ulgę – zmniejszenie dolegliwości bólowych, a z czasem ich pełne ustąpienie, a także to, że łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę ciała. Jest to bardzo ważne nie tylko dla zdrowia i komfortu, ale też z punku widzenia estetyki. Na zajęcia takie powinien więc zdecydować się każdy, kto tylko może ich potrzebować.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki - godz. 17.00 gr. I, godz. 18.00 gr. II; środy - godz. 16.00 gr. I, godz. 17.00 gr. II.

Pierwsze zajęcia 01.10.2018 r. 

Koszt:

1 x tygodniu - 30 zł/mc

2 x tygodniu - 45 zł/mc

Prowadzący: Aleksander Mach

​Ukończył AWF w Krakowie na kierunku Wychowanie fizyczne – gimnastyka  korekcyjna, na których zdobył uprawnienia instruktora fitness. Prowadzi zajęcia aeroboxing, hi-lo, step, shape, pilates, stretching. Swoje kwalifikacje podnosi, współpracując z kadrą AWF Kraków oraz biorąc udział w licznych szkoleniach. Fitness stał się jego pasją, ponieważ łączy w sobie możliwość rozwoju wszystkich zdolności motorycznych przy zachowaniu odpowiedniej równowagi. Dodatkowy atutem jest to, że wszystko to dzieje się przy dobrej muzyce. Swoje bogate doświadczenia z treningiem podnoszącym wytrzymałość, siłę, sprawność oraz redukującym tkankę tłuszczową przekazuje teraz na zajęciach fitness. Uwaga: Nie oszczędza na nich ani siebie, ani tym bardziej grupy. Fitness uważa za wspaniałą zabawę, której zawsze musi towarzyszyć odpowiednia ilości wylanego potu. Największą radość daje mu kontakt z ludźmi oraz ich zadowolenie z szybkich i widocznych efektów wylanego potu na sali.

Należałoby tylko dodać, że uprawiał wyczynowo sztuki walki, wielokrotnie stając na podium Mistrzostw Polski w turniejach walk full kontaktowych Kung Fu Choy Lee Fut. A przygodę ze sportem zaczynał od kajakarstwa, w którym również zdobywał medale Mistrzostw Polski.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Gimnastyka dla seniorów - grupa I
Gimnastyka dla seniorów - grupa II


Brak ustawionych lekcji