JinJang JOGA

Kategoria

fitness / joga

Opis

Poniedziałek, 19.00 - 20.15
Instruktor: Sylwia Hanff

Opłata: 100zł /miesiąc (25zł /zajęcia)
Istnieje również możliwość okazyjnego uczestnictwa w zajęciach, wówczas opłata jest wyższa i wynosi 30zł za jednorazowy udział.

Holistyczny program zajęć JinJang Jogi wg podejścia integralnego to połączenie ćwiczeń dynamicznych i statycznych pochodzacych z różnych stylów jogi, ćwiczeń oddechowych (pranayama) i medytacji mindfulness.
Koncepcja Jin i Jang opisuje dwie przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie. Są w nieustannym ruchu, a ich wzajemne oddziaływanie jest przyczyną powstawania i zmiany wszystkich rzeczy. Jang oznacza aspekt aktywny i ekstrawersję. Jin oznacza aspekt pasywny i introwersję.
Jin i Jang nie mogą istnieć bez siebie– tworzą całość, w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym – w ciele-umyśle. Ich połączenie symbolizuje równowagę i harmonię. Program zajęć jest tak ułożony, by oba aspekty zostały zrównoważone, a uczestnicy korzystali z dobrodziejstwa różnorodnych form jogi.
Traktujemy ciało z największą uważnością i miłością, starając się je zrozumieć. Uświadamiamy sobie i akceptujemy swoje granice. JinYang Joga jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i kondycję.

Praktyka jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym:
• wzmacnia mięśnie i poprawia ruchomość stawów, łagodzi problemy z kręgosłupem
• oczyszcza ciało na poziomie fizjologicznym
• zwiększa pojemność płuc
• reguluje krążenie, system nerwowy i hormonalny
• zwiększa ogólna odporność organizmu
• przywraca żywotność ciała
W sferze psychicznej
• stymuluje umysł, poprawia pamięć i koncentracje
• daje stabilność i pewność siebie w obliczu stresu
• daje równowagę i spokój wewnętrzny,pomaga osiągnąć wewnętrzną harmonię
• pobudza energię życiową

Dzięki jodze uwalniamy się od blokad, które nie pozwalają nam na realizacje naszego potencjału i wzmacniamy odczuwanie radości życia.

Mindfulness to praktyka uważności, bycia tu i teraz, dzieki której można wyciszyć emocje i uspokoić umysł, nauczyć się lepszej koncentracji i sztuki relaksu oraz radzenia sobie ze strtesem.

Wszelkie dolegliwości zdrowotne proszę zgłaszać przed zajęciami do instruktora. Ostatni duży posiłek 2-3 godziny przed zajęciami. Prosimy o przynoszenie swoich mat i kocy ze względów higienicznych.

Instruktor

Sylwia Hanff – dyplomowana nauczycielka jogi z międzynarodowym certyfikatem, zawodowa tancerka, choreografka, choreoterapeutka, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała.

“Od dziecka zajmuję się różnymi systemami pracy z ciałem - zaczęłam jako 8-letnia dziewczynka od gimnastyki artystycznej, którą ćwiczyłam przez 6 lat. Zawodowo zajmuję się teatrem fizycznym, jestem tancerką butoh. Przez wiele lat trenowałam różne techniki tańca zachodniego i wschodniego oraz różne formy medytacji. Jogę zaczęłam praktykować 27 lat temu i poznałam różne jej style. Od ponad 20 lat prowadzę zajęcia z zakresu pracy z ciałem. Mam 11-letnie doświadczenie w prowadzeniu stałych zajęć i warsztatów jogi. JinJang Joga to mój autorski program holistycznej, integralnej jogi oparty na moim wieloletnim doświadczeniu własnej praktyki oraz uczenia innych. Bycie w ciele to dla mnie przede wszystkim radość odczuwania życia wszystkimi zmysłami i cieszenie się z małych rzeczy. Zapraszam wszystkich do wspólnej jogicznej podróży - czasami pokonywania wyzwań, ale przede wszystkim relaksu, osiągania harmonii i równowagi” Sylwia Hanff

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również